Pan Tik-Tak, czyli Andrzej Marek Grabowski w bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Pan Tik Tak

Autor piosenek „Kulfon, co z Ciebie wyrośnie?”, „Witaminki”, „Kropelka złotych marzeń”, znany z telewizji jako pan Tik-Tak lub profesor Ciekawski spotkał się z uczniami podstawówek. 

W spotkaniu, które odbyło się w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek uczestniczyli uczniowie klas II ze szkoły Podstawowej nr 4, nr 13 i nr 15 w Raciborzu. Autor książek „Pirat Jędruś”, „Instrukcja obsługi pieska Jacósia” czy „Dziewczynka ze srebrnym zębem”, przywiózł ze sobą ogromną kolorową walizkę, która od początku wzbudzała zainteresowanie dzieci. Zanim jednak została otwarta, gość opowiedział o kilku swoich książkach i odsłonił kulisy ich powstania. W końcu ciekawość dzieci została zaspokojona i autor zaprezentował zawartość walizki – kota Budzika, Kulfona i Zająca Poziomkę – bohaterów znanych programów telewizyjnych.

- reklama -

Spotkanie zakończyła „konferencja prasowa”, podczas której dzieci zadawały pytania dotyczące m.in. nowych pomysłów na książkę, ulubionych bohaterów i piosenek. Autor odsłonił także kulisy powstania programu „Budzik”, „Ciuchcia” oraz kultowego już „Tik-Taka”, do którego również pisał piosenki.

Fot. MiPBP Racibórz

publ. /j/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here