Nędza: Na konferencji podsumują prace nad programem rewitalizacji

0
Nędza: Rewitalizacja gminy

Przeprowadzane działania rewitalizacyjne mają wynikać z diagnozy problemów społecznych, występujących na terenie gminy.

Konferencja podsumowująca prace nad Programem Rewitalizacji Gminy Nędza na najbliższe lata odbędzie się w piątek, 26 maja, o godz. 11:00 w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy.

- reklama -

Działania rewitalizacyjne służyć mają wyprowadzeniu danego obszaru ze stanu kryzysowego poprzez usunięcie albo złagodzenie zjawisk, które spowodowały jego degradację. Jak wyjaśnia Roman Gruszczyk ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Gospodarczych „Delta Partner”, ważne jest, aby przeprowadzane inwestycje przekładały się na lepsze życie mieszkańców.

– Wcześniej najwięcej działań było kierowanych na inwestycje – poprawianie wizerunku placów, ulic, obiektów, chodników. Dziś próbujemy przekonywać urzędników, że jeśli coś remontujemy, to powinno to wynikać z diagnozy problemów społecznych – tłumaczy Mariusz Andrukiewicz z Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być razem”.

Umowa na realizację projektu pn. „Program Rewitalizacji Gminy Nędza” w ramach programu „Śląskie programy rewitalizacji – wsparcie dla gmin” pomiędzy Województwem Śląskim a Gminą Nędza podpisana została już w grudniu ubiegłego roku. Na jego stworzenie udało się pozyskać środki zewnętrzne w wysokości 33.750,00 zł. Całkowita wartość projektu wynosi 37.500,00 zł.

Rewitalizacja gminy Nędza. Konferencja

publ. /k/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here