
Odbyły się ostatnie zawody w sezonie 2016/2017 Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu Sportowym. Wśród 130 zawodników walczyło 11 najmłodszych reprezentantów Klubu Sportowego Łamator.
W niedzielę, 28 maja, odbył się w Rybniku ostatni w sezonie 2016/2017 turniej Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu Sportowym. Startowało ponad 130 zawodników z całego kraju w tym 11 najmłodszych reprezentantów Klubu Sportowego Łamator Racibórz. Zawody przygotował Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego pod patronatem Śląskiego Związku Ju Jitsu.
Najmłodsi raciborzanie rywalizowali w 3 odmianach walki: Ne Waza – walka na zasadach zbliżonych do Brazylijskiego Jiu Jitsu, Fighting bez pierwszej fazy – walka na zasadach zbliżonych do Judo, oraz Turniej Młodych Mistrzów czyli walki dla najmłodszych dzieci rozpoczynające się z kolan.
Wyniki zawodników Łamatora:
Złoto:
Kamil Legan kat. -30 kg. Ne Waza
Ignacy Kosmala kat. -34 kg. Ne Waza
Filip Beska kat. -37 kg. Fighting
Filip Beska kat. -41 kg. Fighting
Olaf Jabłonka kat. -24 kg. Ne Waza
Olaf Jabłonka kat. -24 kg.Fighting
Tymon Farbiszewski kat. -26 kg. Turniej Młodych Mistrzów
Nadia Hajduga kat. -25 kg. Ne Waza
Srebro:
Kamil Legan kat. -30 kg. Fighting
Brąz:
Ignacy Kosmala kat. -34 kg. Fighting
Bartosz Daniel kat. -37 kg. Fighting
Mikołaj Żudrak kat. -27 kg. Ne Waza
Mikołaj Żudrak kat. -27 kg. Fighting
Nadia Hajduga kat. -25 kg. Fighting
Poza podium znaleźli się: Kamil Szymiszek, Michał Frysztak i Wojciech Farbiszewski.
Fot. Łamator
oprac. /j/





![Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra [ZDJĘCIA] Wystawa „Mój Frysztat” otwarta w Galerii Gawra](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/vladislav-miczek.jpg)
![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)
![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)



![Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem [ZDJĘCIA] Terytorialsi ćwiczyli w Kuźni Raciborskiej rzut granatem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/13-sbot-slaska-brygada-obrony-terytorialnej.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)

![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)

![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)





