Ponad 5 mln złotych na remont drugiego wiaduktu w Nędzy

ZDW: Remont drugiego wiaduktu w Nędzy. Utrudnienia w ruchu

Prace remontowe wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421 zakończyć się mają do końca czerwca 2018 roku.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach rozstrzygnął przetarg na zadanie pn. Rozbiórka istniejącego wiaduktu i budowa nowego w ramach przebudowy wiaduktu nad torami PKP w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421 w Nędzy. Realizacji zadania ma się podjąć firma Nowak-Mosty sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej, która zaoferowała cenę 5.728 984,42 zł brutto.

- reklama -

Według zamówienia, do połowy lipca ma zostać rozebrane obecne przęsło wiaduktu. Do czasu przystąpienia do robót rozbiórkowych, wykonawca zadania ma zapewnić ciągłość ruchu na wiadukcie. Od mniej więcej połowy lipca – droga zostanie zamknięta a dla mieszkańców wprowadzona zostanie bezpłatna komunikacja zastępcza. Podobnie jak podczas remontu pierwszego z wiaduktów, bus będzie kursował kilka razy dziennie, wożąc chętnych na trasie Nędza-Ciechowice-Nędza. Do połowy grudnia 2017 roku wykonawca ma za zadanie umożliwić przejście pieszych po obiekcie. Remont wiaduktu zrealizowany ma zostać do 30 czerwca 2018 roku.

W tym samym czasie, ZDW planuje również remont ul. Jana III Sobieskiego w Nędzy. Podobnie jak wiadukt, roboty powinny się zakończyć do 30 czerwca 2018 roku. Zgodnie ze specyfikacją, na odcinku od km 23+703 do km 24+653 przebudowana zostanie jezdnia, pobocza, chodniki, kanalizacja deszczowa, zjazdy. Swoje oferty w przetargu złożyło 9 firm, ale inwestor nie udzielił jeszcze zamówienia.

Nędza: Remont ul. Jana III Sobieskiego

Do 14 czerwca firmy mogą z kolei składać swoje oferty na realizację kolejnego planowanego przez ZDW zadania – naprawę i wzmocnienie mostu nad rzeką Sumina w ciągu tej samej drogi – DW 421.

Nędza: Remont mostu nad rzeką Sumina

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here