Sukces miasta. 146 milionów na budowę odcinka drogi Racibórz- Pszczyna

Racibórz znalazł się wśród 4 miast, którym przyznano unijne środki. O dotacje rywalizowało 21 ośrodków. 

Unijne dofinansowanie umożliwi budowę 8 km drogi regionalnej Racibórz- Pszczyna od granic Rudnika do ulicy Piaskowej w Raciborzu. Środki przyznane miastu to najwyższy w tym rozdaniu grant. Inwestycja kosztować ma 200 mln złotych. Brakującą kwotę zapewni Śląski Urząd Marszałkowski. Ratusz liczy, że w ciagu pół roku zostanie wyłoniony wykonawca oraz uda się podpisać umowę na wykonanie robót.

- reklama -

Spośród 21 miast, które walczyły o fundusze oprócz Raciborza dotację na odcinek obwodnicy przyznano Rybnikowi- 10 mln złotych (przy czym inwestycja wyniesie 156 mln zł), Rudzie Śląskiej- 110 mln zł oraz obwodnicy Buczkowic- 48 milionów.

W przyszłym tygodniu, kiedy to ośrodki, które nie uzyskały grantów odwołają się od decyzji poznamy szczegóły w sprawie raciborskiej inwestycji.

/mh/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. To wyłonienie wykonawcy powinno być przygotowane na papierze od miesięcy, a w poniedziałek powinno być ogłoszone oficjalnie poszukiwanie wykonawcy. Ale urzędnicy mają czas. W tempie pracy urzędników to wykonawcy by chyba ze sto lat ten odcinek budowali.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here