Podróżowali kulinarnie po Europie [ZDJĘCIA]

ckziu

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 odbył się konkurs „Podróże kulinarne po Europie”. Gimnazjaliści prezentowali potrawy kuchni włoskiej, hiszpańskiej, greckiej, angielskiej oraz naszej rodzimej śląskiej.

- reklama -

Odbywający się 1 czerwca konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu raciborskiego i miał na celu promowanie wiedzy o tradycjach kulinarnych w różnych krajach Unii Europejskiej oraz rozwijanie pasji i zainteresowań gastronomicznych.

Do rywalizacji przystąpiło dziesięć  zespołów dwuosobowych.  Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym, który odbywał się w szkole uczniowie mieli za zadanie przygotować danie zasadnicze i przystawkę  dla dwóch osób. W  drugiej części konkursu  uczniowie wraz z opiekunami przeszli do Hotelu Racibor i w sali bankietowej zespoły miały za zadanie przygotować nakrycie stołu dla czterech osób oraz dekorację stołu  zgodnie z  tematyką przygotowanej w pierwszym etapie potrawy.

Gimnazjaliści prezentowali potrawy kuchni włoskiej, hiszpańskiej, greckiej, angielskiej oraz naszej rodzimej śląskiej.  Potrawy konkursowe oceniało profesjonalne jury składające się z  kucharzy i menadżerów restauracji powiatu raciborskiego. Uczniowie biorący udział w konkursie zaskoczyli jury pomysłowością oraz wykazali się dużymi umiejętnościami. Poziom konkursu był naprawdę bardzo wysoki. Najlepsza czwórka konkursu:

I miejsce: Karolina  Wawrzkiewicz i Agata Pawłowska –

Gimnazjum Pietrowice Wielkie

II miejsce: Maciej Pawlik i Mateusz Tarasek

Gimnazjum Nr 1 Racibórz

III miejsce:  Kamila Gawlina i Natalia Kretek

Gimnazjum Krzanowice

Wyróżnienie:  Jagoda Szweda i Jagoda Główka

Gimnazjum Nr 3 Racibórz

Fundatorami nagród w konkursie byli:

Hotel Racibor
Restauracja „Zajazd Biskupi” Racibórz
Restauracja „Perła ” Krzanowice
Restauracja „Bravo” Tworków
Restauracja „Młyn” Racibórz
Restauracja ” Casa Grande” Racibórz

Mirosława Bajsarowicz-Placek

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here