Prajzska Rallye – czar starych samochodów [ZDJĘCIA]

stare pojazdy

To już piętnasta edycja międzynarodowego rajdu Prajzska Rallye. Jeden z punktów kontrolny ustawiono w Krzyżanowicach na Alei Lichnowskiego.

- reklama -

Po raz kolejny przez gminę Krzyżanowice przebiegała trasa międzynarodowego rajdu sportowo-orientacyjnego pojazdów zabytkowych z elementami jazdy konkursowej Prajzska Rallye zorganizowanego przez Auto Moto Club Kravaře, Automotoklub Hlučín, Oldracing Club Hlučín oraz Klub Vojenské Historie Hlučínsko.

W sobotę rano, 3 czerwca, zabytkowe pojazdy, samochody i motocykle, wyruszyły z Piszcza. Trasa prowadziła przez Krzyżanowice, Roszków, Rudyszwałd, Hać, Darkowiczki, Hulczyn, Kozmice, Dolny Beneszow, Krawarz, Bolatice, Chuchelną z powrotem do Piszcza. W rajdzie wzięli udział czescy i polscy miłośnicy zabytkowych pojazdów.

To już piętnasta edycja międzynarodowego rajdu Prajzska Rallye. Jeden z punktów kontrolny ustawiono w Krzyżanowicach na Alei Lichnowskiego. Kierowcy zdobywali tu punkty „zmieniając” na czas koło zapasowe. Tutaj też rajdowcy mogli pokrzepić się kołoczykami i ugasić pragnienie. Punkt zorganizowali pasjonaci starej motoryzacji z Krzyżanowic i Bieńkowic przy wsparciu Urzędu Gminy w Krzyżanowicach.

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here