Egzamin na kartę rowerową w komendzie policji [ZDJĘCIA]

Policja Racibórz

Policjant raciborskiej drogówki przeprowadził egzamin na kartę rowerową. Zdawały dzieci z mieszkania rodzinkowego w Raciborzu.

- reklama -

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” dzieci zdały egzamin na pierwsze „prawo jazdy”, aby mogły bezpiecznie podczas nadchodzących wakacji i letniego wypoczynku spędzać czas, jeżdżąc rowerem. – Policjant ruchu drogowego przygotował dla dzieci na terenie raciborskiej komendy egzamin na kartę rowerową składający się z dwóch części. Pierwsza część teoretyczna była pisana w Sali odpraw raciborskiej drogówki. Po jej pozytywnym zdaniu uczestnicy przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Dzieci z egzaminem praktycznym również poradziły sobie znakomicie i w najbliższym czasie, będą mogły odebrać swoje pierwsze „prawo jazdy” – relacjonuje Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Ponadto policjant z raciborskiej drogówki uczestniczył w „Otwartych Drzwiach Klubu dla Młodzieży Strefa”. Zaprezentował policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem oraz przypomniał najważniejsze przepisy obowiązujące pieszych i rowerzystów. – Zwrócił uwagę na zmiany w przepisach ruchu drogowego oraz odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania – dodaje Szymański.

Fot. KPP Racibórz

oprac. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here