Pijana matka „opiekowała się” trzyletnim dzieckiem

kradzież

Kobieta, która opiekowała się swoim trzyletnim synkiem, już wkrótce będzie tłumaczyć się przed sądem w Raciborzu. W chwili interwencji policjantów mieszkanka Owsiszcz miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

- reklama -

22 czerwca wieczorem około godz. 21.00, raciborscy policjanci zostali zaalarmowani przez zaniepokojonego świadka o sprawowaniu opieki nad małym dzieckiem przez nietrzeźwą matkę w jednym z domów na terenie miejscowości Owsiszcze. Mundurowi z krzyżanowickiego komisariatu pojechali pod wskazany adres celem weryfikacji otrzymanej informacji i przeprowadzenia ewentualnej interwencji. Przeprowadzone na miejscu badanie wskazało w organizmie nieodpowiedzialnej matki prawie 3 promile alkoholu. Policjanci ustalają teraz dokładny przebieg tego zdarzenia oraz to, czy tego typu sytuacje zdarzały się już wcześniej. Jeżeli zebrane materiały potwierdzą fakt narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, 36-letnia mieszkanka Owsiszcz  będzie musiała liczyć się z konsekwencjami prawnymi. O sytuacji malucha zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Póki co, chłopczyk trafił pod opiekę rodziny.

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie go na niebezpieczeństwo. Prawo, w takich przypadkach, przewiduje nawet do 5 lat więzienia.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here