Akcja „NURD”: Piesi, kierowcy i… rowerzyści ukarani mandatami

Policja Racibórz. Akcja "NURD": Piesi, kierowcy i rowerzyści ukarani mandatami

W trakcie wczorajszych działań, policjanci ujawnili tylko 5 pieszych, którzy popełnili wykroczenia zagrażające życiu lub zdrowiu.

Celem akcji pod kryptonimem „NURD” jest przede wszystkim uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego, a w szczególności – pieszym, jak różne mogą być konsekwencje ich nieodpowiedzialnych zachowań. W trakcie czwartkowych działań, policjanci raciborskiej drogówki ujawnili 5 pieszych popełniających wykroczenia w ruchu drogowym, za które zostali oni ukarani mandatami.

- reklama -

Ponadto mundurowi zatrzymali aż 36 kierujących pojazdami, którzy popełnili wykroczenia wobec pieszych, za co 24 kierowców ukarano mandatami, 10 pouczono, a na 2 skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Podczas wczorajszej akcji, policjanci ujawnili również 12 popełniających wykroczenia rowerzystów, za co 8 ukarano mandatami, a 4 – pouczono.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Większość rowerzystów w Raciborzu to osoby, które nie mają pojęcia o zasadach panujących w ruchu drogowym. Dziadki drące się po ludziach idących chodnikiem, bo nie ustąpili pierwszeństwa to norma. Radko zdarza się, że ktoś grzecznie poprosi o przepuszczenie lub zejdzie z roweru. Ludzie muszą się jeszcze wiele nauczyć.

  2. A to Polska właśnie… Ta wolna, wymarzona i wyśniona. Tyle, że jak kiedyś Józef Piłsudski powiedział: „Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy”.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj