Mocne uderzenie Henkla. Nowa hala rośnie w oczach [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Henkel - nowa hala
Henkel - nowa hala

Firma rozbudowuje zakład w Raciborzu inwestując 85 mln zł w nową linię produkcyjną. Otwarcie planowane jest na pierwszą połowę 2018 roku. Tylko u nas zdjęcia z lotu ptaka nowej hali przemysłowej. 

Henkel Polska rozbudowuje fabrykę w Raciborzu, jeden ze swoich największych zakładów produkcji proszków do prania. Dzięki tej inwestycji zaczną być w nim wytwarzane środki piorące w płynie. Do tej w Raciborzu produkowane były proszki do prania. W ramach nowej inwestycji na terenie fabryki powstaje dodatkowa hala, w której ulokowana zostanie nowoczesna linia produkcyjna. Ma ona służyć produkcji środków piorących w płynie. Udział tego asortymentu w rynku systematycznie rośnie. W Polsce firma Henkel działa od 1990 roku i jest obecna we wszystkich trzech sektorach biznesowych: środków piorących i czystości, kosmetyków (rynkowych i profesjonalnych dla salonów fryzjerskich) oraz klejów konsumenckich, budowlanych i dla przemysłu. Firma posiada w Polsce 6 centrów produkcyjnych, ale tylko w Raciborzu działa zakład produkcyjny proszków do prania i półproduktów do produkcji detergentów. Siedziba główna firmy w Polsce znajduje się w Warszawie. Henkel Polska zatrudnia ponad 950 osób. W 2016 roku przychody firmy w Polsce wyniosły ponad 2,2 miliarda zł.

- reklama -

– Ta inwestycja to kamień milowy, który gwarantuje naszej fabryce w Raciborzu dobre perspektywy. Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę rosnący popyt na płynne środki piorące. Dobrze jest produkować asortyment, który jest przyszłością rynku – mówił w maju 2017, kiedy to rozpoczynano inwestycję Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu.

Inwestycja, wraz z którą sprowadzona zostaje do Polski najnowocześniejsza technologia produkcji środków piorących w płynie, podkreśla strategiczne znaczenie i rangę zakładu produkcyjnego w Raciborzu dla firmy Henkel na świecie. Przez ostatnie lata fabryka była jednym z największych zakładów produkcji proszków do prania należących do Henkla, systematycznie zwiększającym efektywność finansową działań produkcyjnych. Było to możliwe dzięki obniżaniu zużycia energii i wody oraz ograniczaniu wytwarzania odpadów.

Budowa idzie zgodnie z planem, a postępy widać praktycznie z dnia na dzień. – Produkowany w Raciborzu płyn do prania trafi do Polski oraz na inne rynki naszego regionu. Zgodnie z planem pierwsze opakowania zjadą z linii produkcyjnej w pierwszej połowie 2018 r.

 

Paweł Strzelczyk
fot. Ireneusz Burek, M&M DRONE

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here