„Lato z Biblioteką”: Dzieci zawitały do Muzeum [ZDJĘCIA]

Racibórz,

W ramach kolejnych wakacyjnych zajęć, 17 sierpnia najmłodsi słuchali o ekspozycji muzeum i zwiedzali budynek z przewodnikiem.

Uczestnicy „Lata z Biblioteką” rozpoczęli zwiedzanie od wysłuchania prelekcji o idei muzeum, jego organizacji i ekspozycji. Wiedzę teoretyczną zweryfikowano na ekspozycjach, próbując zestawić wystawione w gablotach przedmioty z ich przynależnością do poszczególnych działów – archeologicznego, etnograficznego, historii, sztuki i rzemiosła artystycznego. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta u najstarszej mieszkanki Raciborza, mumii Dżed-Amonet-ius-anch.

- reklama -

W ramach zajęć plastycznych, dla dzieci zorganizowano malarski plener. Młodzi artyści zasiedli na leżakach przed siedzibą biblioteki i z zaangażowaniem szkicowali otaczający ich świat.

Dzień w Muzeum był już trzynastym spotkaniem „Lata z Biblioteką: Na co dzień i od święta”. Przed uczestnikami wakacyjnych zajęć jeszcze tylko cztery spotkania, a wśród nich m.in. wtorkowy Dzień Lasu i wycieczka do Arboretum Bramy Morawskiej, wycieczka do zabytkowej kopalni, Dzień Króla Juliana oraz uroczyste pożegnanie Lata.

Na podstawie inf. nadesłanej
publ. /k/
Fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here