Memoriał: Koncert River of Time [ZDJĘCIA]

River of Time

W pierwszym dniu XXV Memoriału im. Kaczyny i Malinowskiego zagrał m.in. zespół River of Time. 

- reklama -

W sobotę, 19 sierpnia, w pierwszym dniu Memoriału im. Kaczyny i Malinowskiego jako pierwszy zagrał River of Time.

O zespole River of Time (www.riveroftime.pl)

Idea projektu powstała w 2003 roku, gdy Marcin Velesar Wieczorek, ówczesny lider, wokalista i gitarzysta polskiego metalowego zespołu Goddess of Sin, napisał kilka pierwszych utworów, które miały złożyć się na jego solowy album. Z powodu prężnej wówczas działalności Goddess of Sin, a później perturbacji związanych z rozpadem kapeli w roku 2007, projekt nie doczekał się realizacji.

Pomysł odżył kilka lat później, gdy Velesar dołączył do folk metalowej kapeli Radogost jako wokalista. Według pierwotnego założenia, projekt solowy miał być trzypłytowym projektem studyjnym, opartym na mocnych, metalowych riffach z domieszką progresji, a później także klawiszy. Gdy jednak na początku 2014 roku, po 3,5-letniej współpracy, członkowie Radogosta postanowili po raz kolejny zmienić wokalistę i pójść dalej własną drogą, Velesar rozpoczął przygotowania do stworzenia nowej kapeli. Do współpracy zaprosił doświadczonych muzyków, w tym znanych mu z wcześniejszej działalności. W ten sposób, 1 marca 2014 roku, narodziła się formacja River of Time w składzie: Marcin Velesar Wieczorek (wokal), Krzysztof Całka (gitara rytmiczna), Adam Całka (gitara prowadząca), Paulina Nemesis Bugiel (bas) i Łukasz Obiegły (perkusja). W tej konfiguracji zespół wszedł do studia i zarejestrował swój debiutancki album „Revival”, wydany w 2017 roku przez wytwórnię Art of the Night Productions.

Na początku 2017 roku Krzysztof Całka i Adam Całka postanowili zrezygnować z grania w River of Time i poświęcić się swojemu drugiemu zespołowi Ironbound. Zastąpili ich dwaj doświadczeni muzycy – Marcin Froncek Frąckowiak (Square Moon, Percival Schuttenbach) oraz Dawid Holona (Keep On Rockin’).

CZŁONKOWIE KAPELI

Marcin Velesar Wieczorek (vocal)
Dawid Holona (lead guitar)
Marcin „Froncek” Frąckowiak (rhythm guitar)
Paulina „Nemesis” Bugiel (bass)
Łukasz Obiegły (drums)

BYLI CZŁONKOWIE

Krzysztof Całka (rhythm guitar)
Adam Całka (lead guitar)

Zobacz także zdjęcia z koncertu River of Time

Blend

koncertu grupy Blend

koncertu Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów

koncertu Michała Szpaka

Zobacz również: XXV Memoriał. im. Kaczyny i Malinowskiego już w ten weekend

Fot. Anna Łapka

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here