Prezydent Lenk planuje podwoić dopłatę na prywatne żłobki

dzieci

Do 300 zł ze 150 ma wzrosnąć dotacja dla rodziców kierujących swe pociechy do prywatnych żłobków. W ten sposób miasto chce poradzić sobie z deficytem miejsc żłobkowych – dzięki zwiększeniu dotacji może ich przybyć nawet kilkadziesiąt, choć nie będą to żłobki w pełnym tego słowa znaczeniu.

- reklama -

Na najbliższej sesji Rada Miasta pochyli się nad projektem nowelizacji uchwały dotyczącej dotowania prywatnych podmiotów prowadzących w Raciborzu żłobki i inne formy opieki nad dziećmi. Miasto proponuje podwyższenie kwoty dotacji na tzw. dzienną opiekę nad dziećmi do lat trzech ze 150 na 300 zł na dziecko. W ten sposób Prezydent Mirosław Lenk realizuje złożoną w maju obietnicę poszerzenia do jesieni tego roku oferty miejsc żłobkowych na terenie Raciborza. Nowelizacja uchwały, a tym samym zwiększenie kwoty dotacji ma w ciągu najbliższych dwóch miesięcy doprowadzić do powstania w naszym mieście ok. 60 nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku żłobkowym. Urząd Miasta wraz z Raciborskim Centrum Opieki nad Dziećmi Sp. z o. o. zamierza zlokalizować działalność opiekuna dziennego w lokalu w Gimnazjum nr 3 przy ulicy Żorskiej (ok. 15 miejsc) oraz przy ul. Bema w nowo wyremontowanych i wyposażonych pomieszczeniach sąsiadujących z prywatną przychodnią Artimex (ok. 60 miejsc – wjazd od ul. Staszica obok dyskontu Biedronka).

Oba lokale są w dobrej lokalizacji o wysokim standardzie. (bliskość parku i wewnętrzny parking). Mimo, że oferta ma prostszą niż żłobkowa postać prawną, chodzi bowiem o tzw. opiekę dzienną, to oferowane przez podmioty prywatne ze wsparciem finansowym Miasta usługi będą w wysokim żłobkowym standardzie. Inicjatywna stworzenia nowych miejsc w formule opieki dziennej przez podmioty prywatne przy wsparciu finansowym Miasta stanowi alternatywę dla rodziców oczekujących na wolne miejsce w publicznym żłobku i w sposób wymierny wpłynie na ich dostępność. W najbliższym czasie w Urzędzie Miasta planowane jest spotkanie na ten temat z zainteresowanymi rodzicami. Miesięczny koszt pełnej opieki dziennej wraz z wyżywieniem wyniesie ok. 650 zł.

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here