W ZSO nr 1 uroczyście otwarto salę gimnastyczną [ZDJĘCIA]

0
sala gimnastyczna zso 1 raciborz
Wicestarosta raciborski Marek Kurpis.

Uczniowie będą mogli korzystać z odnowionej sali gimnastycznej. Remont kosztował 135 tys. złotych.

Podczas wakacji w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat raciborski, były prowadzone remonty. W ramach powiatowej inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 uroczyście otwarto salę gimnastyczną po remoncie. Wstęgę przecięli dyrektor placówki  Marzena Kacprowicz i starosta raciborski Ryszard Winiarski. W ramach remontu wykonano m.in. malowanie, oświetlenie oraz odnowienie drzwi. Remont kosztował 135 tys. złotych.

- reklama -

Największe prace przeprowadzono w Mechaniku, gdzie trwa realizacja unijnego projektu związanego z utworzeniem 10 nowoczesnych pracowni do praktycznej nauki zawodu. Wykonane zostały już m.in. prace budowlane w pracowniach obróbki skrawaniem, pracowni automatyki, urządzeń dozorowych i alarmowych oraz pracowni informatycznej (wartość inwestycji to 1,8 mln złotych). Dodatkowo w szkole wykonano modernizację kanalizacji deszczowej (26 tys. złotych).

Kolejne 8 pracowni w ramach unijnego projektu powstanie także w CKZiU Nr 1. Został już wyłoniony wykonawca prac, które zakończą się na początku kolejnego roku szkolnego. Modernizacja obejmie pracownie: murarsko-tynkarską, architektury krajobrazu, dwie gastronomiczne i chemiczne, hotelarsko-turystyczną oraz laboratorium reklamy. Dodatkowo pracownie zostaną doposażone w niezbędny i nowoczesny sprzęt i urządzenia.

W II LO wymieniona została instalacja elektryczna, część kanalizacji sanitarnej i wykładziny PCV na drugim i trzecim piętrze. Wartość modernizacji to blisko 300 tys. złotych. W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej istniejącą kotłownię olejową zastąpiono kotłownią gazową. Koszt inwestycji to 41 tys. złotych. W Młodzieżowym Domu Kultury trwa wymiana stolarki okiennej od strony ul. Stalmacha oraz zostaną zmodernizowane sanitariaty. Wartość inwestycji to 71 tys. złotych. W ZSS podczas wakacyjnej przerwy zmodernizowana została instalacja elektryczna oraz zasilanie instalacji komputerowych (18 tys. zł), a w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym pomalowane zostały dwie sale do gimnastyki korekcyjnej oraz zaadaptowano pomieszczenia na nowe sale do gimnastyki korekcyjnej (16 tys. złotych).

Katarzyna Przypadło

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here