Z sercem na dłoni. Kobiety Aktywne z Nędzy integrują mieszkańców [ZDJĘCIA]

Kobiety Aktywne z Nędzy integrują mieszkańców
Kobiety Aktywne z Nędzy integrują mieszkańców

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych i ich Rodzin z Nędzy po raz kolejny zaprosiło na integracyjny piknik rodzinny. Organizatorki wkładają w organizację całe serce. I to było czuć. Nie przeszkodził nawet rzęsisty deszcz.

- reklama -

Festyn organizowany jest od wielu lat. Nawet same organizatorki mają problem z doprecyzowaniem od ilu dokładnie. Początkowo były to kameralne spotkania w centrum kultury, a parę lat temu stowarzyszenie zdecydowało o przeniesieniu w inne miejsce i organizacji z większym rozmachem. Paniom bardzo się to udaje. Są mieszkańcy, którzy na ten festyn czekają cały rok.

To zawsze wydarzenie pełne życzliwości i uśmiechu. Bawią się na nim mieszkańcy całej gminy, ale paniom przede wszystkim zależy na wsparciu rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi.

– Czuję, że ludzie dobrze odbierają naszą inicjatywę. Są tacy, którzy z dużym wyprzedzeniem wypytują nas kiedy festyn się odbędzie, mówią, że nie mogą się doczekać – przyznaje szefowa stowarzyszenia Jadwiga Przybyła.

Organizatorki dbają o rozrywki dla ducha i pyszności dla ciała. Spotykają się wcześniej, gotują i pieką, żeby goście byli zadowoleni. – Jaki bigos! Jakie ciasto! – chwaliła pani Jola, mieszkanka Nędzy.

Zawsze są też rozrywki na scenie. W tym roku wystąpiły ze swoim programem dzieci z Przedszkola w Nędzy, mażoretki z „Arabeski”, młodzież z Gminnego Centrum Kultury. W programie był też występ góralskiego zespołu Rybka Dance.

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here