Dzielnicowy aspirant Radosław Rolka z Raciborza najlepszym Dzielnicowym na Śląsku

Dzielnicowy aspirant Radosław Rolka z Raciborza najlepszym Dzielnicowym na Śląsku
Dzielnicowy aspirant Radosław Rolka z Raciborza najlepszym Dzielnicowym na Śląsku

Przez dwa dni trwały zmagania w wojewódzkim etapie X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Do rywalizacji stanęło 64 policjantów – każda z komend śląskiego garnizonu wystawiła po dwóch swoich najlepszych dzielnicowych.

- reklama -

Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął asp. Radosław Rolka z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Za niespełna miesiąc on, wraz ze zdobywcą drugiej lokaty – asp. szt. Markiem Drapaczem z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich, będą reprezentowali nasz garnizon w ogólnopolskim finale zawodów o tytuł dzielnicowego roku.

Pierwszego dnia mundurowi rywalizowali na strzelnicy oraz zmagali się w scence symulującej przyjęcie interesanta przez dzielnicowego. Pierwsze miejsce w konkurencji symulacyjnej zajął asp. Radosław Rolka z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Najlepszym strzelcem okazał się asp. szt. Marek Drapacz z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich.

Drugiego dnia eliminacji odbył się test z zakresu wiedzy policyjnej, w którym swoich konkurentów pokonał ponownie asp. Radosław Rolka. Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji poznaliśmy zwycięzców całych zawodów.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – asp. Radosław Rolka z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu,
II miejsce – asp. szt. Marek Drapacz z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich,
III miejsce – mł. asp. Andrzej Wyskocki z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Zwycięzcom konkursu puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowa, Prezydent Katowic Marcin Krupa i Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. szt. Michał Szczęśniak.

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentowali śląską policję w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach od 18 do 20 października 2017 roku w Szkole Policji w Katowicach.

Raciborski zwycięzca aspirant Radosław Rolka jak opowiada, że swój sukces w dużej mierze zawdzięcza szefowi raciborskiej jednostki insp. mgr Łukaszowi Krebsowi, który podczas częstych spotkań z raciborskimi dzielnicowymi udzielał cennych rad związanych z nowym programem ,,Dzielnicowy Bliżej nas”, który był pilotażowo wprowadzony w Żorskiej komendzie, którą komendant Krebs miał również zaszczyt dowodzić zanim został szefem raciborskich Stróży prawa. Również swój sukces zawdzięcza kierownikowi dzielnicowych aspirantowi sztabowemu Sebastianowi Staniek, który uczestniczył w tworzeniu nowej formuły służby dzielnicowych w garnizonie śląskim. To on dobrą radą i wieloletnim doświadczeniem wspierał młodszego kolegę podczas przygotowań do konkursu. W konkursie uczestniczyło 64 dzielnicowych, dlatego też na uznanie zasługuję drugi reprezentant raciborskiego garnizonu aspirant sztabowy Krzysztof Klimek, który w rywalizacji zajął 13 miejsce.

Laureaci zostali uhonorowani zostali nagrodami pieniężnymi, rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami. Wręczyli je szef śląskiej policji – nadinsp. Krzysztof Justyński, Prezes Prasy Śląskiej – Zenon Nowak i dyrektor działu marketingu – Krzysztof Gronowicz.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here