
Teleturniej odbył się na zakończenie i podsumowanie projektu „Janka i Honza – ekologiczni badacze”.
W „Teleturnieju wiedzy ekologicznej”, w ramach podsumowania projektu unijnego Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Silesia Programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020, uczniowie z SP 4 w Raciborzu wzięli udział razem ze swoimi czeskimi kolegami ze szkoły w Raduniu. Tematyka zorganizowanego teleturnieju obejmowała rok ekologicznych podróży po Euroregionie.
W konkursie wzięło udział 10 zespołów czteroosobowych. Każdy zespół odpowiadał na pytania związane z ochroną przyrody. Pojawiły się również zagadki dotyczące odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii. Na zakończenie rywalizacji – najlepsze zespoły odebrały dyplomy i nagrody z rąk dyrektor Ewy Miecznikowskiej. Wszyscy uczestnicy projektu wzięli także udział w pokazie ptaków drapieżnych, z którymi… mogli wykonać sobie modne selfie.
Koordynatorkami projektu były nauczycielki raciborskiej „Czwórki” – Marzenna Mruk-Otulak, we współpracy z Janiną Militowską.
Inf. nadesłana
publ. /k/
Rynek pracy, edukacja, depopulacja





![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Biblioteka bez granic. Raciborzanie odwiedzili Karwinę [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/karwina-wycieczka.jpg)




![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)






![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







