W RCK otwarto wystawę „Racibórz okiem przybysza” [ZDJĘCIA]

0
raciborz okiem przybysza
Wystawa "Racibórz okiem przybysza".

W RCK można oglądać efekty spaceru ponad czterdziestu fotografów spoza Raciborza. Jak wygląda miasto ich okiem?

W niedzielne popołudnie w Raciborskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy „Racibórz okiem Przybysza”. Wystawa jest efektem wizyty ponad czterdziestu fotografów, którzy przybyli na zaproszenie RCK na jeden czerwcowy dzień do całkowicie nieznanego im miasta. Artyści ze Śląska, Krakowa i Wrocławia prowadzeni przez Danutę Jarosz oraz Andrzeja Śliwickiego dotarli do miejsc znanych, ale także tych zupełnie zapomnianych. Wszyscy szukali prawdy i piękna w miejscach, które raciborzanom czasami wydają się zwykłe i banalne. Niektórzy z nich powrócili do Raciborza w celu zebrania większego materiału zdjęciowego.

- reklama -

– Wystawę śmiało nazwać można zbiorowym portretem Raciborza – prezentuje ona różnorodność spojrzeń na naszą codzienność, ale także przecież niezwykłość. Zdjęcia próbujące uchwycić z marszu genius loci Książęcego Miasta Racibórz zapewne dostarczą wielu wzruszeń, ale także wielu zaskoczeń – podkreśla RCK.

Na otwarciu wystawy pojawili się zarówno jej bohaterowie, jak i raciborzanie, którym fotografie z pewnością dostarczyły wielu zaskoczeń. Wszystkie prace można oglądać w budynku RDK RCK na I piętrze. – Podczas wernisażu padło stwierdzenie, że najpiękniej fotografie prezentują się w formie wydrukowanej i prace tej wystawy prezentują się niezwykle okazale w dużym formacie. Uczestnicy spaceru, którzy przybyli z najróżniejszych stron Śląska, Krakowa oraz Wrocławia byli niezwykle zadowoleni z koncepcji poznawania miasta, którego wcześniej w ogóle nie znali. Okraszając to wszystko jeszcze ich fotograficzną wrażliwością mamy wspaniałą artystyczną mieszankę obrazów. Przekonajmy się zatem, jak wygląda Racibórz okiem Przybysza – relacjonuje RCK.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here