Premiera spektaklu „Pani Krokodyl znajduje dom” w RCK

„Pani Krokodyl znajduje dom”
„Pani Krokodyl znajduje dom”

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w najbliższym czasie na premierę spektaklu „Pani Krokodyl znajduje dom”, ale także film dokumentalny o Brzeziu w ramach projektu „Raciborskie Dzielnice Kultury”. W październiku również „Selfie.com.pl” w reżyserii Marii Seweryn.

- reklama -

 

22 października godz. 16:00, RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38)
„Pani Krokodyl znajduje dom” – reżyseria i adaptacja – Robert Urbanowski
Pani Krokodylowa wyrusza w świat, aby znaleźć dla siebie nowy dom. Podczas podróży przeziębia się. Napotyka różne zwierzęta, z wioski do której podąża, niestety te starają się jej unikać, gdyż boją się jej wielkich krokodylich zębów. Myślą też, że krokodyl to złe zwierzątko, jednak po bliższym zapoznaniu się z Panią Krokodylową uświadamiają sobie, że były w błędzie. Zwierzęta bardzo się cieszą, że zechciała z nimi zamieszkać, szczególnie Żabka, z którą, jak się okazuje, ma wiele wspólnego. Bajka niesie ze sobą pewne przesłanie, uczy tolerancji i przyjaźni.
Obsada:
Pani krokodylowa – Robert Urbanowski
Żyrafa – Piotr Dominiak
Lew – Joanna Nitefor
Kaczka – Katarzyna Janas
Żaba – Mirosława Kochel
oraz dzieci z Centrum Edukacji i Rozwoju HeleMele w Raciborzu
muzyka i aranżacja – Anna Mucha
Spektakl powstał w ramach projektu „Raciborskie Dzielnice Kultury”, realizowanego przez Raciborskie Centrum Kultury, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne. Wejściówki do odbioru w Raciborskim Centrum Informacji przy ul. Długiej 2.

23 października, godz. 19:00, RCK RDK (ul. Chopina 21)
„Selfie.com.pl” w reżyserii Marii Seweryn – najnowsza propozycja Teatru My, ze znakomitą obsadą: Dorotą Pomykałą, Piotrem Zeltem, Julią Kamińską, Filipem Bobkiem
Nawiązywanie relacji między ludźmi jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dziś. Dzięki mediom społecznościowym, żeby z kimś porozmawiać, nie trzeba nawet otwierać ust. Można mieć setki znajomych i nigdy się z nimi nie spotkać. Ale znaleźć prawdziwą miłość, stworzyć prawdziwy związek i być ze sobą na zawsze, jest ciągle tak samo trudno. W małym mieszkanku wielkiego blokowiska mieszka Brygida, przebojowa, nowoczesna kobieta. Zraniona w przeszłości przez mężczyznę swojego życia, nigdy mu tego nie wybaczyła i od tamtej pory jest wrogiem mężczyzn. Zamartwia się o córkę Julię, która ciągle jest sama. Mimo trzydziestki na karku, całym jej życiem są książki, nie ma znajomych, nie ma facebooka, nie ma chłopaka, nigdy nie zrobiła sobie selfie… W innym małym mieszkanku wielkiego blokowiska mieszka Gerard z synem. Gerard sam wychował swojego syna, ponieważ żona odeszła z jego szefem. Od tamtej pory Gerard nienawidzi kobiet. Martwi się o syna Pawełka, ma nadzieję, że syn znajdzie gdzieś tę wyjątkową partnerkę na całe życie i że będzie szczęśliwy… Chcąc pomóc Julii i Pawełkowi, Brygida i Gerard stwarzają profile swoich dzieci na portalu randkowym. Brygida, widząc zdjęcie Pawełka, prawie się w nim zakochuje, za wszelką cenę chce umówić z nim swoją córkę. Kiedy wysyła zdjęcie Julii, Gerard niemal się w niej zakochuje, twierdząc, że jest to idealna partnerka dla jego syna! Happy end jest bliski, ale czy na pewno? Bilety w cenie 70, 60 i 50 zł do nabycia w kasie RCK przy ul. Chopina 21.

26 października godz. 19:00, Kino Przemko (ul. Londzina 38)
Film dokumentalny o Brzeziu, jego mieszkańcach i ciekawych miejscach widzianych okiem młodzieży
Dokument powstał podczas warsztatów realizowanych w ramach projektu „Raciborskie Dzielnice Kultury”, realizowanego przez Raciborskie Centrum Kultury, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne. Wstęp wolny.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

RCK, publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here