Młodzież z Krzyżanowic w Warszawie. Sejm głównym celem wycieczki [ZDJĘCIA]

Młodzież z Krzyżanowic w Warszawie
Młodzież z Krzyżanowic w Warszawie

Młodzieżowa Rada Gminy Krzyżanowice, młodzi radni, którzy zakończyli swą kadencję oraz młodzież rozpoczynająca kadencję w nowej radzie, a także uczennice z Eco Teamu ze szkoły w Tworkowie wraz z opiekunami i sekretarz gminy Krzyżanowice, uczestniczyli w dniach od 16 do 18 października w wycieczce do Warszawy.

- reklama -

Obowiązkowym punktem wycieczki była ulica Wiejska, gdzie jak wiadomo znajduje się budynek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Pod opieką przewodnika młodzież zobaczyła Salę Posiedzeń Sejmu z galerii dla publiczności, makietę kompleksu budynków sejmowych, tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Podczas zwiedzania przewodnik opowiadał o historii polskiego parlamentaryzmu, jak funkcjonuje sejm i senat. jak powstają ustawy i jak wygląda praca posłów i senatorów.

Budynek Sejmu był głównym celem wycieczki, ale nie jedynym. Przy okazji młodzież zobaczyła pałac w Wilanowie, park w Łazienkach w jesiennej szacie i Cmentarz na Powązkach oraz przyglądała się zmianie warty honorowej przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Poza tym zwiedzanie Zamku Królewskiego i Starego Miasta, pięknie oświetlonego wieczorem, wizyta w ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, mieszczących się na dachu budynku. Były też pamiątkowe zdjęcia przy pomnikach Syrenki – na Starówce i na Powiślu.

Niezapomnianych – skrajnie różnych doświadczeń i emocji – dostarczyło zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik.

Muzeum wykorzystuje liczne multimedialne oraz interaktywne techniki prezentacji, dzięki czemu poznanie trudnej historii powstania jest dla zwiedzających bardzo pomocne. Natomiast w Centrum Nauki Kopernik zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Reasumując, wszystkie fakty potwierdzają tezę, że podróże kształcą, rozwijają, dostarczają wrażeń i wspomnień. Szczególnie jak się jest młodym, bo potem na takie edukacyjno-poznawcze wycieczki brakuje czasu, albo już nam się zwyczajnie nie chce.

źródło: UG Krzyżanowice

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here