RCK zaprasza na Festiwal Palm Jazz Days

Palm Jazz Days Festiwal Racibórz
Palm Jazz Days Festiwal w Raciborzu

Festiwal Palm Jazz wywodzi się z Gliwic i tam się rokrocznie odbywa, jednak ma swoje odnogi festiwalowe, w tym roku odbędzie się w kilku miastach, również w Raciborzu (5 koncertów).

- reklama -

 

18 listopada – 10 grudnia RCK RDK (ul. Chopina 21)
Festiwal Palm Jazz Days w RCK
W tym roku podczas festiwalu Palm Jazz Days w Raciborzu wystąpią gwiazdy światowego formatu – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: muzyka Yasmin Levy to prawdziwa sztuka z pogranicza jazzu i muzyki etno. Zdecydowanie inny jest Wojciech Mazolewski i jego kwartet, którzy eksplorują meandry modern jazzu, a zupełnie inny będzie Manu Katche, gwiazda perkusji. Promocję 26 numeru półrocznika kulturalno-literackiego „Almanach Prowincjonalny” w dniu 25 listopada uświetnią duet gitarowy Maciej Pysz & Gianluca Corona oraz Krystyna Stańko Quintet.
Festiwal Palm Jazz wywodzi się z Gliwic i tam się rokrocznie odbywa, jednak ma swoje odnogi festiwalowe, w tym roku odbędzie się w kilku miastach: w Raciborzu (5 koncertów), Londynie (2 koncerty) i Tarnowskich Górach (1 koncert).

 Koncerty w Raciborzu:
18 listopada o godz. 19:00 – Wojtek Mazolewski Quintet, bilety w cenie: 40 i 50 zł
19 listopada o godz. 19:00 – Manu Katche TRIO, bilety w cenie: 90, 80, 70, 50 zł
25 listopada o godz. 18:00 – Maciek Pysz & Gianluca Corona, bezpłatne wejściówki do odebrania w RCK RCI, ul. Długa 2
25 listopada o godz. 20:00 – Krystyna Stańko Quintet, bezpłatne wejściówki do odebrania w RCK RCI, ul. Długa 2
10 grudnia o godz. 18:00 – Yasmin Levy Group, bilety w cenie 100, 90, 80, 60 zł

Bilety do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

Ponadto w listopadzie odbędzie się:

30 listopada, godz. 19:00, RCK RDK (ul. Chopina 21)
Koncert YEYOUNG SOHN, OKSANA SVEKL – w ramach 12-go Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego
Niebiański głos i spektakularna koloratura to cechy, którymi każdorazowo zachwyca publiczność pochodząca z Korei Południowej sopranistka – Yeyoung Sohn. Tym razem rozbrzmiewać będzie on w przepięknych ariach baroku i klasycyzmu w kompozycjach geniuszy swoich epok – Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händla, Henry Purcell’a i Wolfganga Amadeusza Mozarta. W koncercie nie zabraknie wirtuozowskich arii koloraturowych, które dla przeciwwagi przeplatać się będą z pięknymi mozartowskimi kantylenami. Yeyoung Sohn śpiewała na wielu znakomitych festiwalach i gościła w pięknych salach koncertowych na świecie, takich jak Centrum Sztuki Fukuoka w Japoni, Daegu w Korei Południowej, Palais de France w Turcji. Koreańskiej sopranistce towarzyszyć będzie niemniej utytułowana, pochodząca z Białorusi, pianistka Oksana Svekla. Zapraszamy na to niecodzienne spotkanie z niebiańskim głosem. Bilety w cenie 10 i 15 zł do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

RCK, publ. /j/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here