The Band of Endless Noise na festiwalu Wiatraki [ZDJĘCIA]

0
the band of endless noise wiatraki rck raciborz
The Band of Endless Noise.

Ciekawym podróżom często towarzyszy inspirująca i równie ciekawa muzyka. Nie mogło więc jej zabraknąć na raciborskich Wiatrakach.

W piątkowy wieczór w ramach Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego Wiatraki odbył się koncert zespołu The Band of Endless Noise.

- reklama -

Istniejący od 2000 roku The Band of Endless Noise zadebiutował na rynku muzycznym w roku 2001 płytą wydaną przez legendarną Antenę Krzyku. W tym samym roku utwór „We, Wearing The Sunglasses” ukazał się na kompilacji Cutting Edge Music From Eastern Europe wydanej przez amerykański Tamizdat, obok takich sław ja Iva Bittova, Vera Bila, Robotaobibok czy Happy Pills. Ten sam utwór można było usłyszeć na falach radia BBC Radio One za sprawą legendarnego prezentera Johna Peela. W 2005 nakładem Post_Post/Rockers Publishing ukazuje się płyta „Riders On The Bikes”. Serpent.pl uznaje płytę za jedną z 10 najważniejszych płyt roku w Polsce. Łukasz Iwasiński ogłasza na łamach czasopisma Fluid, iż „w świetle dokonań the Band Of Endless Noise, Racibórz jawi się jako metropolia pokroju Londynu czy Nowego Jorku”. W tym samym roku zespół wziął udział w minitrasie po Francji w ramach obchodzonego tam Roku Polskiego. W roku 2008 zespół zagrał na Off Festivalu w Mysłowicach. Portal Porcys zamieścił obie płyty BOEN w rankingu stu najważniejszych polskich płyt w latach 2000-2009.

W roku 2010 dobiegły końca prace nad płytą „The Blue Nun”. Nowy materiał pojawia się m.in. w programie koncertu w Teatrze Och w Warszawie. Zespół wystąpił także w krakowskim Kinie Pod Baranami w ramach dwunastej edycji utytułowanego Festiwalu Kina Niemego, gdzie zaprezentował autorski soundtrack do filmu „Nanuk z Północy”. W roku 2011 „The Blue Nun” trafiła do masteringu w Chicago Mastering Service, gdzie zajął się nią Bob Weston. W tym samym roku zespół wystąpił na festiwalach Unsound oraz Ars Cameralis. Płyta „The Blue Nun” pojawiła się na przełomie roku 2011 i 2012 nakładem Falami. Zebrała świetne recenzje, a zespół po raz drugi wystąpił na głównej scenie Off Festivalu. Płyta pojawiła się w licznych zestawieniach najważniejszych polskich płyt alternatywnych 2012 roku.

Obecnie trwa praca nad nowym materiałem oraz przygotowania do reedycji pierwszej płyty zespołu, na której gościnnie wystąpili Anna Nacher i Marek Styczyński znani z grup The Magic Carpathians i Atman. Skład: Tomasz Brzozowski, Adam Busuleanu, Katarzyna Gierszewska-Widota, Adam Sanocki, Andrzej Widota.

fot. Anna Łapka
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here