Bezpieczny przedszkolak w Ocicach

Bezpieczny przedszkolak w Ocicach
Bezpieczny przedszkolak w Ocicach

W ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci nas bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, raciborscy policjanci organizują spotkania z uczniami szkół i przedszkoli. 31 października oficer prasowy zawitał do Przedszkola nr 9 w Raciborzu.

- reklama -

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” powstała przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

We wtorkowe przedpołudnie oficer prasowy zawitał do Przedszkola nr 9 w Raciborzu, gdzie przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznych postaw pieszego w ruchu drogowym. W ramach kampanii, mundurowy poinformował przedszkolaków o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły. Policjant przypomniał, że przechodzić przez jezdnię należy tylko w miejscach do tego wyznaczonych, po uprzednim upewnieniu się, że z żadnej strony nie nadjeżdża pojazd. Stróż prawa uczestników spotkania zapoznał także z zasadami poruszania się po chodnikach i ścieżkach pieszo-rowerowych. Z uwagi na zbliżającą się porę jesienno-zimową, policjant zachęcał też do noszenia odblasków. Ponadto mundurowy opowiadał o codziennej pracy raciborskich stróży prawa i odpowiadał na szereg pytań zadawanych przez milusińskich. Wizytę zakończyła możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego, który jest używany w codziennej służbie. |Prezentacja wyposażenia okazała się bardzo duża atrakcją dla milusińskich.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here