Policja apeluje: Zastanów się zanim zadzwonisz

Policja apeluje: Zastanów się zanim zadzwonisz
Policja apeluje: Zastanów się zanim zadzwonisz

Raciborscy policjanci przypominają, iż bezpodstawne wezwanie Policji, może narazić kogoś na utratę zdrowia, bądź życia. Ktoś potrzebuje pomocy, a ty dzwonisz żeby sobie zrobić żart, żeby porozmawiać o pogodzie, pozwól nam ratować i pomagać.

- reklama -

„Jaki jest numer na pocztę, co się stało, że autobus nie przyjechał, zgubiłem dowód osobisty- proszę o przyjazd patrolu policji” tego typu zgłoszenia bardzo często słyszy dyżurny raciborskiej komendy kilkanaście razy w tygodniu.

Pamiętajmy ! Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się czy sprawa, którą zgłaszamy, wymaga interwencji Policji, czy nasza obecność jest niezbędna? Pamiętajmy o tym, że w momencie, kiedy blokujemy linię alarmową, ktoś inny może potrzebować pilnie pomocy!

Każde natomiast takie bezpodstawne wezwanie Policji, może doprowadzić do sytuacji, w której narażone zostanie zdrowie lub życie innej osoby. Darmowy numer nie oznacza, że mamy dzwonić w wolnej chwili i mówić o rzeczach, które w żaden sposób nie zagrażają naszemu życiu.

Osoba, przez którą zostaniemy bezpodstawnie wezwani, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Za wywołanie niepotrzebnej czynności poprzez fałszywe zgłoszenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here