Dzień Otwartych Drzwi w SP18 [ZDJĘCIA]

Dzień Otwartych Drzwi w SP18

18 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwartych Drzwi dla przedszkolaków i ich rodziców. Tłumnie przybyłych gości na szkolnej auli przywitała pani dyrektor. Tam też następnie obejrzeli teatrzyk pt. ,,Trzy świnki” przygotowany przez starszych uczniów pod kierunkiem mgr Barbary Wróbel. Następnie wszyscy udali się na pokaz karate, nad którym czuwał mgr Grzegorz Wachowski oraz na gry i zabawy sportowe przygotowane przez mgr Jolantę Smaź, mgr Małgorzatę Frączak, mgr Małgorzatę Kosmalę oraz mgr Wojciecha Pytlika. Zabawa była przednia!

Dzieci miały też możliwość zwiedzenia szkoły oraz wzięcia udziału w różnorodnych zajęciach. Były to zabawy plastyczne w edukacji wczesnoszkolnej, na których wykonywały Mikołaja, zdobiły choinki i kolorowały obrazki na tablicy interaktywnej pod opieką mgr Izabeli Lechowicz i Iwony Marcinieckiej. Natomiast w drugiej sali edukacji wczesnoszkolnej z dużym zaangażowaniem i radością ozdabiały kruche ciasteczka, które potem zajadały z apetytem. Tam też wykonywały dzwoneczki i bawiły się, wykorzystując tablicę interaktywną. Nad ich pracą czuwały mgr Magdalena Stolarz i mgr Danuta Ruczaj.

- reklama -

Dzieci mogły również popróbować swoich sił kulinarnych przy pieczeniu ciasteczek. Wielu z nich udało się do sali komputerowej na zabawy Lego WeDo 2.0 i programowanie. Tam czuwał nad ich zabawą mgr Tomasz Hetman wraz z mgr Renatą Dradrach – Szwedą. Poza tym dzieciaki brały udział w zajęciach z języków obcych – angielskiego (mgr Aldona Piszczan, mgr Monika Pytel), niemieckiego (mgr Elżbieta Wolska) i hiszpańskiego (mgr Ewelina Szymiczek). Przysłuchiwały się próbie ,, Scholi”, a niektóre nawet podśpiewywały i tańczyły z ks. mgr Arturem Juzwą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też eksperymenty przyrodnicze, nad którymi czuwała mgr Małgorzata Jakubowska i malowanie twarzy przez mgr Ksenię Wenerską.

Rodzice klas trzecich upiekli dla przedszkolaków i ich rodziców ciasta, które można było nabyć w szkolnej kawiarence, a dodatkowo wypić kawę lub herbatę. Wielu rodziców zatroskanych o edukacje szkolną swojego dziecka, miała również możliwość rozmowy z nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej oraz z dyrekcją.

Goście i gospodarze byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Przedszkolaki dobrze się bawiły i zapowiedziały, że z radością przyjdą do SP nr 18 we wrześniu, już jako uczniowie klasy pierwszej.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here