Olimpijczycy z wizytą w Osiemnastce [ZDJĘCIA]

Olimpijczycy w Osiemnastce!!!

Spotkanie odbyło się z okazji obchodów 30-lecia Klubu Olimpijskiego Sokół w Raciborzu.  W tym roku  SP 18 gościła naszych olimpijczyków raciborzan: pięściarza Leszka Olszowskiego oraz zapaśnika, trenera Aleksandra Zajączkowskiego.

- reklama -

 

W dniu 24 listopada w budynku Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu miało miejsce spotkanie młodzieży szkolnej z wybitnymi sportowcami. Spotkanie odbyło się z okazji obchodów 30-lecia Klubu Olimpijskiego Sokół w Raciborzu. Jest już tradycją, że gdy nasze miasto odwiedzają wybitni sportowcy, spotykają się oni z dziećmi i młodzieżą naszych szkół, aby przekazać im życiowe mądrości i wskazać kierunki rozwoju sportowego. W tym roku  SP 18 gościła naszych olimpijczyków raciborzan: pięściarza pana Leszka Olszowskiego oraz zapaśnika, trenera pana Aleksandra Zajączkowskiego.

Kilka słów o nich – pan Leszek Olszewski – władca ringu, odnosił wiele spektakularnych zwycięstw w kraju i poza granicami. W latach 80 i 90 przeżył apogeum formy. Był najlepszym polskim pięściarzem w swojej kategorii wagowej. Dwukrotnie zwyciężył w prestiżowym Turnieju im. Feliksa Stamma. Nie były to łatwe czasy do odnoszenia sukcesów sportowych ale panu Leszkowi udało się wytężoną pracą zakwalifikować się i wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w roku 1992.

Pan  Aleksander Zajączkowski, pierwszy trener kolejnego olimpijczyka Ryszarda Wolego reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. Walczył tam w stylu klasycznym w wadze papierowej (48kg). Trzykrotny Mistrz Polski w latach 1874,1975,1977. Uczestnik mistrzostw Świata, gdzie wywalczył 4 miejsce. Po zakończeniu kariery sportowej rozpoczął prace trenerską w klubie zapaśniczym Unia Racibórz.

Olimpijczycy po krótkiej opowieści o swojej karierze sportowej, zostali zasypani lawiną pytań spośród publiczności szkolnej. Spotkanie przebiegło w atmosferze sportowej, momentami  publiczność czuła się jak na ringu bokserskim lub macie zapaśniczej.

Na pamiątkę sportowego spotkania goście  SP 18 stanęli do wspólnego zdjęcia z młodzieżą oraz rozdali wiele pamiątkowych autografów.

SP 18

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here