Policja podsumowała weekend. 4 nietrzeźwych kierujących

Policja Racibórz: Zatrzymano 27-letniego pijanego kierowcę

Wśród nich rekordzista 46-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który do kontroli drogowej zatrzymany został w sobotnie popołudnie, 25 listopada, w Raciborzu na ulicy Ocickiej.

- reklama -

 

W miniony weekend raciborscy policjanci ujawnili 4 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista to 46-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który do kontroli drogowej zatrzymany został w sobotnie popołudnie, 25 listopada, w Raciborzu na ulicy Ocickiej jak kierował na „podwójnym gazie” volkswagenem polo.

– Po przebadaniu na alkomacie mężczyzna w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. W związku z powyższym policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu: samochodu, roweru, motocykla. Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego, ale także stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – podkreśla Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

publ. /j/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here