Jasełka w Osiemnastce

Jasełka w Osiemnastce

„Miłość zesłała nas, byśmy na nowo odkryli piękno człowieka. I znaleźliśmy ją tu
w waszym domu, w noc Bożego Narodzenia. My znaleźliśmy tę miłość w waszym domu. Ale czy każdy dom, każda rodzina może powiedzieć, że między jej członkami panuje miłość?”

- reklama -

Słowa te stały się meritum przesłania tegorocznych jasełek, które przygotowali nasi uczniowie. W czwartek 14 grudnia 2017 roku można było już poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przybyłych rodziców i gości przywitały stoły zastawione wiankami, choinkami, aniołkami, bombkami, a także pachnącymi świątecznymi wypiekami, które przygotowali nasi uczniowie wraz z rodzicami na szkolny jarmark świąteczny. Natomiast o godz. 17 rozpoczęły się jasełka. Połączone siły całej szkoły, bo przeszło 70 uczniów: od maluchów aż do gimnazjalistów pozwoliły, by wybrzmiało przesłanie tegorocznych jasełek: „Miłość, która narodziła się w naszym domu”.
W pierwszej odsłonie na scenie pojawiły się anioły, królowie, diabełki, święta rodzina, pasterze, a przede wszystkim gwiazdor – to uczniowie kl. III B pod kierunkiem mgr Danuty Ruczaj, którzy przedstawili tradycyjną i humorystyczną scenkę kolędowania od domu do domu. Następnie na scenie pojawili się uczniowie kl. II a gimnazjalnej, którzy zadawali sobie pytania, czy człowiek ma dzisiaj czas dla drugiego człowieka? Czy w naszych domach jest miejsce na Miłość, która stała się człowiekiem? Obydwa przedstawienia połączył śpiew: tradycyjnych, pięknych kolęd wykonanych przez Frelki (pod batutą mgr Aleksandry Fleger), jak    i piosenek bożonarodzeniowych w wykonaniu Gwiazdek Osiemnastki (przygotowanych pod okiem mgr Tomasza Hetmana). Dzięki wsparciu Scholki parafialnej, kolędy i pastorałki śpiewali również i sami aktorzy, a nawet widzowie. Scenariusz tegorocznych jasełek przygotował i nad całością czuwał ks. Artur Juzwa. Przybyli na jasełka rodzice, dziadkowie i inni przyjaciele szkoły byli pod ich wielkim wrażeniem.

Wszystkim życzmy słowami śpiewanej pastorałki „Hej kolęda!, abyście święci byli, Hej kolęda! i Bogu zawierzyli!”

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here