Uczennice II LO napisały książkę i proszą o głosy

Książki
Książki

Uczennice klasy Ip stworzyły zbiór opowiadań pt. „(Nie)zwyczajni”. Aby przejść do kolejnego etapu, potrzebują wsparcia w internetowym głosowaniu.

Uczennice klasy Ip II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu biorą udział w konkursie Ridero pod nazwą „Misja – książka!” Jest to ogólnopolski turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły uczniów szkół podstawowych (kl. VII) i ponadpodstawowych (II i III klasa gimnazjum oraz szkoły średnie) współzawodniczą ze sobą w tworzeniu własnej książki. W tym roku obowiązkowym motywem przewodnim jest dom.

- reklama -

Dziewczyny stworzyły zbiór opowiadań pt. „(Nie)zwyczajni”. Tak przedstawiają swoją książkę:

W momencie, kiedy życie traci sens i nie masz już nadziei na lepsze jutro, potrzebny jest ktoś (nie)zwyczajny.
Asia, Artur i Ismena to nastolatkowie, borykający się z pewnymi problemami. Podejmują decyzje, które mają zmienić ich życie raz na zawsze. Na swojej drodze ku szczęściu spotkają różne osoby. Ale czy ich decyzje okażą się słuszne? Czy ludzie, których obdarzą zaufaniem, będą tego warci?
Czasem wystarczy jeden mały krok i czyjaś pomocna dłoń, żeby odzyskać sens i radość życia. Odważysz się?

Autorki są uczennicami klasy pierwszej II LO w Raciborzu. Swoje humanistyczne zainteresowania przelewają na papier, dostrzegając z nadzwyczajną wrażliwością przywary współczesnego świata, nie tego wielkiego, z pierwszych stron portali informacyjnych, lecz tego małego, zwykłego, który jest nam najbliższy.

Aby przejść do kolejnego etapu, autorkom potrzebne są głosy na stronie ridero.eu/pl/books/nie_zwyczajni_szkola/.

ksiazka ii lo

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here