„Jezioro łabędzie” Royal Lviv Ballet w RCK

jezioro_labedzie_rck
"Jezioro łabędzie".

Spektakl zaprezentują artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej w kooperacji z Międzynarodowym Teatrem Baletu.

27 stycznia o godz. 18:00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury RDK przy ul. Chopina 21 artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej w kooperacji z Międzynarodowym Teatrem Baletu – Royal Lviv Ballet przedstawią „Jezioro łabędzie”.

- reklama -

„Jezioro łabędzie” to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia opowiada o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości.

Bajkowa opowieść połączona z muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego – wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.

Wystąpi Royal Lviv Ballet – zespół złożony z najlepszych solistów, który zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Victor Szczerbakov – solista i choreograf Bolshoi Ballet – Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk, solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej.

– Zachwycające ręcznie szyte kostiumy, malowane przez Narodowych Artystów dekoracje, choreografia, piękna scenografia, a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej – zaprasza RCK.

Spektakl w dwóch aktach i czterech odsłonach. Czas trwania spektaklu: 2 godziny.

Bilety w cenie 95 zł i 80 zł do nabycia w kasie RCK RDK przy ul. Chopina 21 i na stronie https://www.kupbilecik.pl/impreza-21804-royal.lviv.ballet.raciborz.html.

Organizator: Morningstar Music Agency.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here