Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w styczniu

0
„Jezioro łabędzie” - balet w wykonaniu Royal Lviv Ballet
„Jezioro łabędzie” - balet w wykonaniu Royal Lviv Ballet

Wśród propozycji: „Młynarski. Piosenka finałowa” – film dokumentalny, „Wszystkowidząca” oraz „Niedoparki” – seanse w Szkolnej Akademii Filmowej, „Pół na pół” – komedia nad wyraz kryminalna, „Jezioro łabędzie” – balet w wykonaniu Royal Lviv Ballet. 

- reklama -

 

11 stycznia, godz. 18:00 Kino „Przemko” (ul. Londzina 38)
„Młynarski. Piosenka finałowa” – film dokumentalny
„Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić” – mówi Wojciech Młynarski. Jego „W Polskę idziemy”, „Niedziela na głównym”, „Róbmy swoje” czy „Jeszcze w zielone gramy” wciąż pozostają najtrafniejszymi i najdotkliwszymi obrazami Polski. Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki. „Młynarski. Piosenka finałowa” – film dokumentalny, to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem.

Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.
Cena biletu 5 zł.

16 stycznia, godz. 10:30 Kino „Przemko” (ul. Londzina 38)
„Wszystkowidząca”- seans w Szkolnej Akademii Filmowej
Dina ma umiejętność zaglądania w głąb każdego człowieka i rozpoznawania jego zamiarów. Jej matka, po której to odziedziczyła, zostaje wezwana do zamku, aby pomogła rozwiązać sprawę morderstwa rodziny królewskiej. Na drugi dzień po Dinę przyjeżdża tajemniczy Drakan. Okazuje się, że to pułapka, a Drakan chce przejąć władzę.

Wszytskowidząca

Dziewczynka trafia do lochu, gdzie poznaje jedynego spadkobiercę króla, Nico, który jest uznawany za winnego wymordowania swojej rodziny. Dina chce uciec z zamku, ale aby to zrobić, będzie musiała przejść przez legowisko smoków. Będzie to wyjątkowa trudna i obfitująca w niebezpieczne przygody przeprawa…
Cena biletu 5 zł.

18 stycznia, godz. 10:00 Kino „Przemko” (ul. Londzina 38)
„Niedoparki” – seans w Szkolnej Akademii Filmowej
Niedoparki zajmują się skakaniem na jednej nodze, robieniem kawałów, śpiewaniem śmiesznych piosenek, a kiedy indziej wymyślaniem niebezpiecznych zabaw. Są wśród nich również tacy, którzy należą do gangów, organizują skarpetkowe porwania i żądają okupów. Jedno można powiedzieć na pewno – w ich życiu nie ma miejsca na nudę! To dziarskie, pełne humoru, energii i pomysłów stworzenia, które zamieszkują szczeliny między książkami, szuflady, dna szaf i różne inne zakamarki.

Niedoparki

Są stałymi bywalcami ludzkich mieszkań – również Twojego. Niech nie dziwią Cię zatem ginące skarpetki, zwłaszcza te z naturalnych włókien – zapewne są już na dnie żołądka Hihlika lub Ramzesa albo jakiegoś innego stwora z niedoparkowej ferajny. Gdy już zabierają skarpetkę, to tylko jedną z pary, bo wtedy jest o wiele weselej i zabawniej.
Cena biletu 5 zł.

21 stycznia, godz. 17:00, RCK RDK (ul. Chopina 21)
„Pół na pół” – komedia nad wyraz kryminalna…
Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo humoru. Realizacja życiowych planów i marzeń dwóch przyrodnich braci Roberta i Dominika stoi pod znakiem zapytania. Wbrew pozorom bracia wcale nie są bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć swej rodzicielki i spadek po niej.

Choć rzeczywistość przedstawiona w komedii jest skomplikowana to historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo… zabawny. Obok śmiechu znajdzie się też miejsce dla napięcia i grozy godnych mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka. Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie w Nowym Sączu. Obsada: Piotr Polk, Piotr Szwedes.
Bilety w cenie 50 i 60 zł do nabycia w kasach RCK. Honorowane będą karty: Senior 60+ i Rodzina +.

27 stycznia, godz. 18:00, RCK RDK (ul. Chopina 21)
„Jezioro łabędzie” – balet w wykonaniu Royal Lviv Ballet
„Jezioro łabędzie” – ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada nam o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.

Jezioro Łabędzie

Royal Lviv Ballet – zespół złożony z najlepszych solistów zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują: Victor Szczerbakov i Olek Petryk. Balet zachwyca ręcznie szytymi kostiumami, malowanymi przez Narodowych Artystów, dekoracjami, choreografią, scenografią a przede wszystkim perfekcją w wykonaniu.
Bilety w cenie 95 – 80 zł – do nabycia w kasie RCK RDK przy ul. Chopina 21 oraz na stronie www.kupbilecik.pl.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

publ. /j/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here