Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza [ZDJĘCIA]

0
orszak trzech krol raciborz
Orszak Trzech Króli w Raciborzu.

6 stycznia 2018 roku, barwny korowód przeszedł ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami.

Ponad 2 000 lat temu, Mędrcy ze Wschodu, nazywani również Królami lub Magami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Dzieciątku drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło. Na pamiątkę tego dnia, od 10 lat w wielu miejscowościach w Polsce wystawiane są barwne, uliczne jasełka, w których organizację angażowana jest lokalna społeczność.

- reklama -

Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie rokrocznie tworzą te niezwykłe przedstawienie. Organizatorów wydarzenia wspiera Fundacja Orszak Trzech Króli, dostarczająca niezbędnej wiedzy, pomocy, a także dbająca o przestrzeganie chrześcijańskiego charakteru widowiska.

orszak trzech krol raciborzPrzejście Orszaku Trzech Króli jest ogromną atrakcją dla mieszkańców (zwłaszcza dzieci) i turystów. Do udziału w wydarzeniu zapraszani są wszyscy – bez względu na wyznanie i przekonania.

Tegorocznemu OTK przewodziło hasło „Bóg jest dla wszystkich”, co przypominać miało jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka – niezależnie od jego koloru skóry, wieku, poglądów, poziomu życia czy wykształcenia.

Podczas OTK 2018 odbywała się publiczna zbiórka pieniędzy „Mędrcy dla Wschodu”, z której dochód zostanie przekazany na wsparcie instytucji kulturalnych i edukacyjnych działających za wschodnią granicą (lub na terenie Polski) na rzecz wschodnich obywateli.

Wśród kilkuset miast, których ulicami przeszedł Orszak Trzech Króli, znalazł się również Racibórz. Trasa tegorocznego widowiska poprowadzona została od ronda przy ul. Mariańskiej aż do raciborskiego Rynku. Wydarzeniu towarzyszy koncert kolęd i pieśni Bożonarodzeniowych, zorganizowany w kościele św. Mikołaja przy ul. Kościelnej.

tekst: Katarzyna Krentusz
zdjęcia: Katarzyna Przypadło

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here