Spotkanie opłatkowe Dzieci Maryi w Kietrzu [ZDJĘCIA]

0
Spotkanie opłatkowe Dzieci Maryi
Spotkanie opłatkowe Dzieci Maryi

Stowarzyszenie powstało w 2006 roku, a założyła je i prowadzi do dziś siostra Justyna Karaś. Kietrzańska grupa liczy obecnie aż 80 osób.

- reklama -

 

Spotkanie opłatkowe Dzieci Maryi – jednej z większych i prężnie działających grup młodzieżowych na terenie gminy Kietrz – odbyło się 27 stycznia. Stowarzyszenie powstało w 2006 roku, a założyła je i prowadzi do dziś siostra Justyna Karaś. W 2016 roku grupa Dzieci Maryi otrzymała przechodni puchar z rąk biskupa opolskiego za najlepszą działalność w diecezji opolsko-gliwickiej.

Kietrzańska grupa liczy obecnie aż 80 osób. Dziewczęta przyjęte do grona Dzieci Maryi otrzymują medalik będący dla nich tarczą obrony przed wszelkim złem. Symbole zawarte w medaliku odwołują się do treści objawień św. Katarzyny Laboure. Sztandar, który noszą Dzieci Maryi w czasie liturgii, jest znakiem szczególnej przynależności do Matki Bożej „bycia jej umiłowanymi dziećmi”.

Na spotkaniu opłatkowym gościł Burmistrz Miasta i Gminy Kietrz Krzysztof Łobos. Młodzież śpiewała kolędy i przedstawiła krótki program artystyczny.

Fot. Piotr Wołoszyn

/PW/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here