„Trzeba bronić samorząd przed PiS”. PO i Nowoczesna jednoczą siły na Śląsku.

2
PO i Nowoczesna jednoczą siły na Śląsku.
PO i Nowoczesna jednoczą siły na Śląsku. "Trzeba bronić samorząd przed PiS"

– Budujemy z Nowoczesną koalicję na wybory, bo trzeba obronić samorząd przed PiS, a my mamy dobry pomysł na Polskę. Chodźcie z nami! – nawołuje Grzegorz Schetyna na Facebooku. Post udostępniła m.in. posłanka Gabriela Lenartowicz. 29 stycznia w Katowicach regionalni liderzy największych partii opozycyjnych zapowiedzieli budowę koalicji przed wyborami do sejmiku woj. śląskiego. Zamierzają też szukać najlepszych kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów, również wśród bezpartyjnych fachowców.

- reklama -

O rozpoczęciu współpracy poinformowali podczas konferencji prasowej szef śląskiej Platformy Borys Budka, marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa, przewodnicząca Nowoczesnej w województwie śląskim Monika Rosa i poseł Mirosław Suchoń. – Województwo śląskie jest miejscem, gdzie nie tylko partie polityczne, ale również bardzo mocni bezpartyjni samorządowcy od lat nadają kształt polityce, zarówno tej lokalnej, jak i regionalnej. Dzisiejsze porozumienie to dopiero pierwszy krok. Nasze listy będą otwarte na ruchu miejskie i bezpartyjnych samorządowców – poinformował Budka. Jak podkreślił marszałek Saługa, Platforma w różnych koalicjach rządzi województwem śląskim od 2006 roku. Teraz buduje porozumienie z Nowoczesną, ale nie wyklucza współpracy z Ruchem Autonomii Śląska i sojuszem Lewicy Demokratycznej, z którymi tworzy obecną koalicję w sejmiku. Jednak decyzje w tej sprawie sprawie, jak się wyraził, zapadną na wyższym szczeblu.

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Myślący

    Przez 8 lat rządy P.O. i ZSL doprowadziły Polskę do upadku. A teraz jeszcze wychodzi codziennie tyle afer centralnych i regionalnych. To wszystko powstawało pod rządami PIS. Natomiast Lokalnie w Raciborzu
    żadna z ugrupowań na razie nie ma właściwych kandydatów. Mam większe zaufanie do PiS

  2. Myślący

    Te wszystkie afery powstawały pod rządami P.O i PSL i często za ich przyzwoleniem. A gospodarka upadała.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here