Policjanci mówili o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie [ZDJĘCIA]

0
Racibórz: Policjanci mówili o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie

Raciborscy mundurowi, jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznych ferii zimowych, spotykali się z dziećmi i młodzieżą w przedszkolach i szkołach w Raciborzu.

W ubiegłym tygodniu raciborscy funkcjonariusze odwiedzili uczniów i przedszkolaków w Szkole Podstawowej w Pogrzebieniu, Przedszkolu nr 14 w Raciborzu oraz młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego.

- reklama -

W trakcie przeprowadzonych pogadanek, policjanci poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w różnych sytuacjach dnia codziennego, a w szczególności – podczas zimowego wypoczynku.

– Omawiano zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach. Policjanci zwracali szczególną uwagę na to, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne i korzystać tylko z profesjonalnych lodowisk. Przypomniano również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wskazano na konieczność używania elementów odblaskowych, najmłodszym przekazano informacje o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Uczniowie wysłuchali także porad związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu, a także zagrożeń związanych z używaniem wszelkiego rodzaju środków psychoaktywnych – wylicza raciborska policja.

Tegoroczne działania profilaktyczne podejmowane w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa w okresie ferii zimowych przebiegają pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo… na stoku” w ramach kampanii zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here