Policjanci odwiedzili Klub Osiedlowy M-5

Racibórz: Policjanci odwiedzili Klub Osiedlowy M-5

W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018”, raciborscy mundurowi razem z funkcjonariuszem Straży Miejskiej poruszyli z dziećmi temat bezpieczeństwa w trakcie zimowego wypoczynku.

Podczas wizyty mundurowych w Klubie Osiedlowym M-5, dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie wspólnych zabaw na podwórku czy lodowisku, aby nikomu nie stała się krzywda. Mundurowi przypomnieli najmłodszym także o tym, by słuchali swoich opiekunów, byli ostrożni w kontaktach z nieznajomymi i uważali w miejscach sobie nieznanych. Funkcjonariusze ostrzegali też przed zabawą na zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych.

- reklama -

Dzieciom przypomniano numery telefonów alarmowych służb ratunkowych, aby, w razie takiej potrzeby, wiedziały one, w jaki sposób i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Policjanci podkreślali także, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych.

Raciborscy policjanci z wizytą w Klubie Osiedlowym M-5

– Bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii jest bardzo ważne. Wszyscy musimy o nie zadbać. Odpowiedzialność spoczywa zarówno na rodzicach i opiekunach, jak i policjantach – wyjaśniają raciborscy mundurowi.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here