Ferie z mitologią grecką w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Ferie z mitologią grecką w raciborskiej bibliotece
SONY DSC

Kim byli greccy bogowie? Gdzie mieszkali? Jakie mieli atrybuty? Między innymi na takie pytania odpowiedzi poznają uczestnicy zajęć, przygotowanych przez raciborską książnicę na ferie zimowe.

„Dawno, dawno temu z pierwotnej materii powstała pramatka Gaja. Na greckim Olimpie bogami władał jej wnuk – pan błyskawic Zeus”…. Tak zaczęła swoją opowieść Zofia Stanecka, autorka opowiadania „Troja”. Nietrudno się więc domyśleć, że uczestnicy tegorocznych „Ferii w bibliotece” poznają jedną z najpiękniejszych mitologii świata.
Gdzie mieszkali i czym zajmowali się greccy bogowie? Jakie mieli atrybuty? Który z nich był najważniejszy? To pierwsze tematy spotkań, do których dzieci wykonywały prace plastyczne.

- reklama -

– Podczas zajęć każdy znajdzie coś dla siebie. Jest czas na głośne czytanie „Mitów dla dzieci” Grzegorza Kasdepke, nauka słówek i podstawowych zwrotów w języku greckim, prezentacje multimedialne, poczęstunek, wspólne gry planszowe i ruch przy grach Xbox. A wszystko to w miłej i zabawowej atmosferze – zachęca do udziału w zajęciach raciborska książnica.

Zajęcia w ramach „Ferii w bibliotece” odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-14.00. W tym tygodniu, ich uczestnicy dowiedzą się jeszcze, czym była stajnia Augiasza i dlaczego Odyseusz tak długo nie wracał do domu. Osobne zajęcia poświęcone będą starożytnej olimpiadzie. Organizatorzy przewidują również wycieczkę do chorzowskiego Planetarium.

publ. /k/
Fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here