Gimnazjaliści w podróży, czyli konkurs “Czy leci z nami pilot?”

czy leci z nami pilot zamek piastowski raciborz
“Czy leci z nami pilot?” 2017.

Wkrótce na raciborskim zamku odbędzie się trzecia edycja konkursu dla gimnazjalistów.

27 lutego o godz. 9:00 w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się trzecia edycja konkursu – gry edukacyjnej dla uczniów trzecich klas gimnazjalnych pt. “Czy leci z nami pilot?” organizowanego przez CKZiU nr 1 w Raciborzu przy współudziale Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. W grze wezmą udział drużyny ze szkół gimnazjalnych.

- reklama -

Każdą szkołę reprezentować będzie drużyna składająca się z trzech uczniów klas trzecich gimnazjalnych. Drużyna będzie miała za zadanie odwiedzić siedem stolic Europy, podróżując po mapie wybranym przez siebie środkiem lokomocji, na który otrzymuje pulę fikcyjnych pieniędzy. Wybierając środek lokomocji, muszą odpowiedzieć na wylosowane pytanie o różnej skali trudności: za przelot samolotem – pytanie trudne, za przejazd samochodem – pytanie średnio trudne, a za przejazd pociągiem – pytanie łatwe. Jeżeli drużyna nie odpowie prawidłowo na pytanie, musi zapłacić za przejazd wg cennika. Odpowiadając prawidłowo na pytania, drużyna najszybciej pokona trasę samolotem, wolniej samochodem, a najdłużej będzie podróżować pociągiem.

Pytania będą obejmować informacje z zakresu turystyki, hotelarstwa, ekonomii, geografii, języka angielskiego lub niemieckiego (zakres materiału będzie dostosowany do podstawy programowej na poziomie gimnazjum). Wygrywa ta drużyna, która po odbyciu trasy będzie posiadać najwięcej środków finansowych, przy czym drużyna, która odbędzie trasę: jako pierwsza – otrzyma bonus w wysokości 150 euro, jako druga – otrzyma bonus w wysokości 100 euro, a trzecia – otrzyma bonus w wysokości 50 euro.

Czy leci z nami pilot

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj