Zakończyły się tegoroczne Ferie z Biblioteką [ZDJĘCIA]

0
biblioteka raciborz ferie zimowe
Ferie z Biblioteką.

Łącznie z oferty biblioteki w czasie ferii skorzystało 712 osób. Zajęcia odbywały się nie tylko w Eurece, ale i w filiach bibliotecznych w Raciborzu.

Zakończyły się tegoroczne Ferie z Biblioteką. Zajęcia animacyjne związane z światem starożytnych mitologii odbyły się zarówno przy ul. Kasprowicza 12 w Eurece, jak i w rozsianych po całym Raciborzu filiach bibliotecznych.

- reklama -

Filia nr 1 w Raciborzu-Studziennej wybrała się w podróż na daleką północ, do mroźnego królestwa Asgardu. W tym zimnym klimacie rozgrzano się opowieściami o sympatycznym wikingu Tappim i tworzeniem kolorowych smoków z papieru.

W Filii nr 2 (Ostróg) przedszkolaki zaprzyjaźniły się z dzielnym herosem Prometeuszem. Poznały również resztę olimpijskiej reprezentacji dzięki prezentacji multimedialnej „Zeus i spółka”. Później wcieliły się w greckich rzemieślników zdobiąc klasyczne wazy.

Filia nr 5 na Płoni skoczyła w historii nieco do przodu, by z Forum Romanum obserwować rozkwit Rzymu. Rozwój starożytnego Imperium udokumentowano w tzw. lapbooku (własnoręcznie wykonana teczka tematyczna – kreatywny sposób na prezentację informacji).

W Fili nr 8 na ulicy Żorskiej szukano mitycznych zwierząt. Czy ukryły się między kartami powieści ze świata Harry’ego Pottera? A może schowały się w krainie Narnii? Żeby je odnaleźć należało wykazać się w zgaduj-zgaduli i wysilić szare komórki w rozgrywkach gier planszowych.

Filia nr 9 (Brzezie) wzbiła się wysoko w przestworza. Pomni na ostrzeżenia Dedala uczestnicy zajęć stworzyli skrzydła, które bezpiecznie sprowadziły ich na ziemię. Po miękkim lądowaniu zagrano w gry planszowe.

W Filii nr 10 w Markowicach powstały prace plastyczne na miarę urody samej bogini Afrodyty. Stworzono kukiełki, greckie mozaiki oraz rzeźby w plastelinie. Nie zabrakło sztuki pięknej opowieści – wysłuchano mitów o Dedalu i Ikarze oraz królu Midasie.

Łącznie z bibliotecznej oferty w czasie ferii skorzystało 712 osób. Oprócz zajęć odbyły się dwie wycieczki, warsztaty programowania LEGO oraz Noc z Grami bez Prądu.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here