Walentynki z policyjną akcją „Bezpieczne skrzyżowanie”

Pawłów. Zatrzymany pijany kierowca z powiatu głubczyckiego
Pawłów. Zatrzymany pijany kierowca z powiatu głubczyckiego

Mundurowi przeprowadzają dziś kontrole szczególnie w tych miejscach, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem kierowców i pieszych.

14 lutego, na terenie całego powiatu raciborskiego prowadzone są działania pod kryptonimem „Bezpieczne skrzyżowanie”. Od wczesnych godzin porannych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą kontrole na skrzyżowaniach, zwracając szczególną uwagę na te rejony, w których ruch pojazdów i pieszych jest największy i gdzie najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń – zarówno przez kierujących pojazdami, jak i przez pieszych.

- reklama -

Wśród głównych przyczyn zdarzeń drogowych, do których dochodzi na skrzyżowaniach i w ich pobliżu, mundurowi wymieniają: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, nieprawidłowe skręcanie, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowa zmiana pasa, nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Do ujawniania popełnianych przez uczestników ruchu drogowego wykroczeń policjanci wykorzystają dziś najnowszy sprzęt, w który wyposażona jest raciborska drogówka.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj