XVI Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

0
rolnik
Rolnik

Do udziału w konkursie zaprasza KRUS. Główną nagrodą jest ciągnik rolniczy.

Rusza XVI Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału właścicieli gospodarstw rolnych – zarówno dużych, jak i małych. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

- reklama -

Konkurs przebiega w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Komisje Konkursowe, w skład których wchodzą przedstawiciele instytucji zajmujących się rolnictwem, dokonują w każdym gospodarstwie profesjonalnego audytu. Sprawdza się przede wszystkim ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy, stan budynków inwentarskich i pomieszczeń gospodarczych czy wyposażenie maszyn i urządzeń rolniczych w osłony ruchomych części maszyn i urządzeń. Zwraca się również uwagę na warunki obsługi i chowu zwierząt, stosowanie i jakość środków ochrony osobistej, rozwiązania techniczne i organizacyjne stosowane w gospodarstwie w celu ograniczenia ryzyka wypadku i zwiększenia bezpieczeństwa pracy. Oceniana jest także organizacja miejsc wypoczynku i zabawy dzieci oraz dbałość i poszanowanie dla naturalnego środowiska. Laureat etapu wojewódzkiego reprezentuje swój region w centralnym, ogólnopolskim finale. Uroczystość wręczenia nagród odbywa się podczas największej rolniczej wystawy plenerowej w Europie, jaką jest Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AgroShow 2017 organizowana w Bednarach.

W ubiegłym roku startowało w konkursie 1021 rolników z całej Polski, w tym 38 z województwa śląskiego. We wszystkich dotychczasowych konkursach brało udział ponad 18 tys. właścicieli gospodarstw rolnych. Właściciele zgłaszanych gospodarstw mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród. Laureaci otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe – w ubiegłym roku zwycięzca został uhonorowany ciągnikiem o mocy 55 KM ufundowanym przez prezesa KRUS, Adama Sekścińskiego.

Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 31 marca. 25 maja zakończy się etap regionalny konkursu. Czerwiec to zakończenie etapu wojewódzkiego. Wizytacje gospodarstw finałowych będą się odbywały w dniach 9-27 lipca.

Regulamin i wszelkie informacje znajdują się na stronie krus.gov.pl.

bezpiecznie gospodarstwo rolne

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here