Policjanci spotkali się z uczniami II LO im. A. Mickiewicza

0
Racibórz: Prelekcja dzielnicowego w II Liceum Ogólnokształcącym

Podczas pogadanki z młodzieżą, mundurowi poruszyli tematykę związaną z niebezpieczeństwami w codziennym życiu oraz doradzili, jak nie wejść w konflikt z prawem. Dzielnicowy zachęcał także uczniów do wstąpienia w szeregi policji.

Spotkanie z uczniami II Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Raciborzu odbyło się 15 lutego. Jego celem było uświadomienie uczniom klas pierwszych, na jakie niebezpieczeństwa są narażeni w codziennym życiu. Oficer prasowy i dzielnicowy raciborskiej komendy, na przykładach z życia, przybliżył uczniom, czym różni się przestępstwo od wykroczenia oraz doradził, jak nie wejść w konflikt z prawem. W trakcie prelekcji, młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem, zadawała wiele pytań, jak i chętnie na nie odpowiadała.

- reklama -

W drugiej części spotkania, mundurowi poruszyli temat współczesnej formy niewolnictwa, czyli handlu ludźmi: – Przestępstwo to stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka. Nastolatkowie dowiedzieli się od policjantów, na co w przyszłości trzeba zwracać uwagę, aby nie paść ofiarą handlu ludźmi. Podejmując pracę za granicą, czy wyjeżdżając na wakacje, należy pamiętać o zagrożeniach, jakie mogą nas tam spotkać. Stróże prawa dali uczniom kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym w przyszłości będą mogli uniknąć zagrożenia związanego z tym przestępstwem – wyjaśnia raciborska policja.

Uczniowie wysłuchali też o konsekwencjach zdrowotnych i prawnych zażywania narkotyków i dopalaczy. Przybliżono im zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z internetu oraz przypomniano bezpieczne zachowania w ruchu drogowym dotyczące pieszego, rowerzysty.

Pogadanka w II LO była również okazją do przybliżenia zebranym charakteru służby w policji i zachęcenia młodzieży do wstąpienia w jej szeregi.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here