Racibórz: Bezpieczny internet z biblioteką

0
Racibórz: Bezpieczny Internet z biblioteką
Racibórz: Bezpieczny Internet z biblioteką.

Raciborska biblioteka przygotowała warsztaty dotyczące m.in. netykiety w sieci, cyberprzemocy, uwrażliwiające na problem obrażania w internecie i wizerunku online.

Raciborska biblioteka po raz kolejny włącza się w akcję Dzień Bezpiecznego Internetu z ofertą zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

- reklama -

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od kilku lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

W tym roku DBI pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” miał miejsce 6 lutego, ale zajęcia w bibliotece odbywają się przez cały miesiąc. Dla uczniów zostały przygotowane warsztaty dotyczące m.in. netykiety w sieci, cyberprzemocy, uwrażliwiające na problem obrażania w internecie (hejtowanie) i wizerunku online.

Biblioteka zaprasza nauczycieli do współpracy. Zapisy w Eurece – Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży przy ulicy Kasprowicza 12 lub pod numerem telefonu (32) 415-35-88.

biblioteka raciborz

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here