Zespół Taneczny Uśmiech z Tworkowa obchodzi 30-lecie

zespol taneczny usmiech tworkow
Zespół Taneczny Uśmiech.

Zespół Uśmiech został założony w 1988 roku. W kwietniu odbędzie się koncert jubileuszowy, podczas którego tancerze odtworzą układ sprzed 30 lat.

3 kwietnia będzie miał miejsce Koncert Jubileuszowy Zespołu Tanecznego Uśmiech z Tworkowa. Instruktorka Ola Świerczek zaprasza byłych tancerzy i tancerki z pierwszego składu i składu folklorystycznego do czynnego udziału w obchodach jubileuszu. Podczas kilku prób, które będą odbywały się we wtorki o godz. 19:00 w Centrum Kultury w Tworkowie, tancerze zrekonstruują „chodzonego” sprzed trzydziestu lat.

- reklama -

Zespół Uśmiech został założony w 1988 roku. Młodzi artyści wykonują tańce folklorystyczne, nowoczesne oraz miniatury taneczne. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny – od inscenizacji i widowisk tanecznych, poprzez tańce ludowe, prezentacje mażoretek i cheerleaderek po tańce współczesne i disco show. Grupa uczestniczy w różnorakich imprezach na szczeblu lokalnym, gminnym i rejonowym. Ma na swoim koncie wiele znaczących sukcesów – corocznie zajmuje czołowe lokaty na festiwalach tanecznych od szczebla powiatowego po krajowy, zdobywając uznanie widzów, satysfakcję i motywację do dalszej pracy. Występuje także poza granicami kraju – reprezentuje gminę Krzyżanowice na festiwalach tańca w partnerskich gminach w Czechach i na Węgrzech.

usmiech tworkow

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here