5 mln złotych dla PWSZ w Raciborzu

5 mln złotych dla PWSZ w Raciborzu
5 mln złotych dla PWSZ w Raciborzu

Pieniądze pozwolą na zwiększenie potencjału wartości programowej oraz dydaktycznej. Zostanie także usprawniona infrastruktura i zmodernizowana część informatyczna uczelni. W planach są też kursy zwiększające kompetencje dla pracowników i studentów.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju doceniło przygotowany przez pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu projekt do konkursu o nazwie „Zintegrowane ścieżki uczelni”, w związku z czym PWSZ otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 755 087,32 zł.

- reklama -

Uroczyste przekazanie czeku odbyło się 5 kwietnia. W imieniu PWSZ grant z rąk Jana Strzeżka, asystenta wicepremiera Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, odebrali: rektor Ewa Stachura i prorektor dr Jakub Berezowski. – Jesteśmy bardzo dumni, że nasz projekt został doceniony i zauważony. Rywalizowaliśmy z wiodącymi uniwersytetami w Polsce – powiedziała prof. nadzw. dr hab. Ewa Stachura, Rektor PWSZ w Raciborzu.

Rektor podkreśliła również, że otrzymane pieniądze pozwolą na zwiększenie potencjału wartości programowej oraz dydaktycznej. Zostanie także usprawniona infrastruktura z korzyścią dla studentów, wykładowców i pracowników. Jak zaznaczył dr Jakub Berezowski, prorektor do spraw rozwoju i organizacji, zostanie zmodernizowana część informatyczna uczelni. W planach są także kursy zwiększające kompetencje dla pracowników i studentów.

– W całym konkursie startowało sto kilkadziesiąt uczelni. Dofinansowanie otrzymała jednak setka szkół wyższych. Najniższa kwota dofinansowania wynosiła niecałe pół miliona złotych, maksymalna trzydzieści milionów. Raciborska PWSZ otrzymała jedną z wyższych kwot wśród wyższych szkół zawodowych – poinformował Jan Strzeżek, asystent Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Pierwsze efekty uzyskanych środków studenci oraz pracownicy będą w stanie dostrzec już od nowego roku akademickiego 2018/2019.

pwsz raciborz

fot. PWSZ w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here