Już dziś spotkanie w sprawie dofinansowania do montażu instalacji OZE

Wymiana instalacji grzewczych Racibórz
Walka ze smogiem wymaga zmiany nawyków, ale też przede wszystkim bardzo dużych pieniędzy.

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie w sprawie możliwości dotacji do wymiany źródła ciepła i instalacji fotowoltaicznych.

Dzisiaj o godzinie 17.00 Urząd Miasta zaprasza do Sali Kolumnowej na spotkanie dotyczące realizacji projektów dzięki któremu będzie można uzyskać dofinansowanie do montażu instalacji OZE oraz wymiany urządzeń grzewczych.

- reklama -

Walka ze smogiem wymaga nie tylko zmiany naszych nawyków, nie tylko szerokich działań edukacyjnych i tylko akcji informacyjnej. Wymaga przede wszystkim bardzo dużych pieniędzy. Racibórz oczywiście wykłada na walkę ze zjawiskiem niskiej emisji bardzo duże środki, ale staramy się pozyskać jak najwięcej środków zewnętrznych na ten cel. Aktualnie miasto partycypuje w projektach subregionalnych, które będą realizowane w tzw. „formule grantowej”.

Przygotowanie dokumentacji do projektów będzie leżeć po stronie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Miasta uczestniczące w projektach natomiast zajmą się rekrutacją chętnych do wzięcia udziału.

Po uzyskaniu dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego, sam wybór wykonawcy, nadzór nad realizacją inwestycji zgodnie z przygotowanymi wytycznymi będą należały już do mieszkańca. Grant w ustalonej wysokości (zgodnie z podpisaną umową) będzie przekazywany po realizacji, odebraniu i rozliczeniu inwestycji.

Na co finansowanie i jakie korzyści?

Dotację, w zależności od projektu, będzie można uzyskać do następujących technologii:

– instalacje fotowoltaiczne

– pompy ciepła do c.w.u.

– kotły na pelet z biomasy,

– kotły gazowe,

– podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

oprac./A/

fot. Urząd Miasta Racibórz

 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj