Słodka lekcja w Zaczytanym Ogrodzie

Słodka lekcja w Zaczytanym Ogrodzie
Dzięki wspaniałej pogodzie, część zajęć zrealizowano w Zaczytanym Ogrodzie.

Tym razem zajęcia z cyklu „Mam przyjaciela” miały bardzo słodki charakter! Uczestnicy zostali wprowadzenie w tajniki cukiernictwa, motyw słodkości przyświecał też warsztatom plastyczny.

W raciborskiej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia edukacyjne z cyklu „Mam przyjaciela”. Tym razem gośćmi na Kasprowicza 12 byli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu, którzy w trakcie zajęć poznawali pracę cukiernika.

- reklama -

Dzieci dowiedziały się m.in. czym zajmuje się cukiernik, jak robi się lizaki i jakie produkty oraz sprzęty są potrzebne do zrobienia tortu. Nie zabrakło również zajęć plastycznych- uczestnicy mieli okazję ozdobić babeczkę (co prawda na razie na papierze, ale to dobre ćwiczenie przed zabawą z prawdziwym muffinem!) czy zrobić lizaka z kolorowego, elastycznego drucika. Dzięki wspaniałej pogodzie, część zajęć zrealizowano w Zaczytanym Ogrodzie. Tu na dzieci czekały wygodne leżaki i parasole a także regał z książkami. Na pożegnanie, każdy dostał słodki prezent.

oprac./A/

Fot. MiPBP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj