Długi weekend na drogach: 16 pijanych kierowców

Policja
Policja

Rekordzistą okazał się zatrzymany na ul. Londzina 56-letni raciborzanin, który prowadząc samochód, miał w organizmie miał prawie dwa i pół promila alkoholu.

Raciborska policja podsumowała długi majowy weekend. Stróże prawa w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili 16 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista to 56-letni mieszkaniec Raciborza, który został zatrzymany przez mundurowych 2 maja na ul. Londzina ok. godz. 13:30. Kierując Fiatem Punto, w organizmie miał prawie dwa i pół promila alkoholu.

- reklama -

Ponadto raciborska drogówka odnotowała 26 kolizji drogowych.

Policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku. Po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu samochodu, roweru ani motocyklu. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami na „podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego i stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – podkreślają policjanci.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here