Dla uczniów ZSS schody nie stanowią już przeszkody

Racibórz: Zespół Szkół Specjalnych zakupił mobilny schodołaz

Dzięki dofinansowaniu, które Powiat Raciborski otrzymał w ramach projektu „AS – Szkolna Akademia Sukcesu”, Zespół Szkół Specjalnych zakupił mobilny schodołaz.

Zajęcia w ramach „AS – Szkolna Akademia Sukcesu” w Zespole Szkół Specjalnych cały czas trwają, a dzieci – czerpią coraz to więcej korzyści z projektu. Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach projektu ZSS dokonał zakupu mobilnego schodołazu, przeznaczonego do transportu osób na wózkach inwalidzkich po schodach.

- reklama -

Schodołaz jest urządzeniem, które, w przeciwieństwie do różnego rodzaju wind schodowych, nie trzeba montować na stałe. W Zespole Szkół Specjalnych w jednym miejscu dotychczas było już dostępna winda, ale to dzięki zakupionemu schodołazowi uczniowie z niepełnosprawnością mogą sprawnie poruszać się z wózkiem po całej szkole i na każdych schodach.

Urządzenie jest bezpieczne i pozwala na szybkie i sprawne zamontowanie praktycznie każdego wózka w szkole. Schodołaz zasilany jest akumulatorowo, a w pełni naładowane baterie umożliwiają pokonanie nawet do 1000 stopni. Zarówno podpięcie wózka inwalidzkiego, jak i jazda w górę i w dół schodów, jest bardzo prosta. Użytkowanie tego schodołazu nie wymaga żadnego nakładu siły, każdy opiekun jest sobie w stanie poradzić z jego obsługą. Jest to duża pomoc dla uczniów z niepełnosprawnością, jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

publ. /k/
Fot. Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj